B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Sa per me u njoht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar

Zgjua (koshere) : LR,RV

MesazhTitulli: Sa per me u njoht   08.03.13 21:32

Quhem Hajriz Suka,bletar hobi qe nga viti 94-95, e tani si pensonist pa pension edhe bletar "profesional".Numurin max. te zgjojeve-shoqeri e kam mbrri deri me 50cope,ama nji vit kam dijte te zbres edhe ne 0 (grabitja apo prerja e bleteve).Te shumten e viteve numuri shoqerive ka qene 20-40 cope.Perveq qe jam admirues i ketij insekti madheshtor,interesi i im shtrihet edhe ne bimet-drunjt mjaltes si dhe ne paisjet bletare.Vitet e fundit,interesimi im eshte shtri ne shumimin dhe rritjen e kulloses se bleteve,kryesisht me drunj mjaltes egzotik:Evodija,koelreuterija,paulovnija etjte cilat tani per tani i kam bime-drunj ne vitin e dyte te mbierjes.
Me kete rast dua te pershendes te nderuarin Valon Mustafi,dhe ta pergezoi per kete nisme,pa e glorifikue,te permasave kombetare-gjitheshqiptare.Dihet se ne shqiptaret jemi komb i vonuar,mu per kete duhet qe ne kete forum te kontribuojme sa me shume,duke fillue prej bletarve,botanistve,pemetarve,bujqve e deri tek profesoret universitar te ketyre lamive.

Pershendetje te sinqerta:Hajriz Suka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: Sa per me u njoht   09.03.13 11:45

Te uroj mireseardhje ne forum Hajriz. Besoj qe sebashku do te mund te kembejme pervoja dhe informacione lidhur me bletet...

Te pershendes dhe cdo te mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
 
Sa per me u njoht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: