B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 pershendetje nga Bakiu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: pershendetje nga Bakiu   12.03.13 14:05

jam nga lipjani
ju pershendes te gjithve ne forum
jam nje bletar i ri dhe posa kam filluar te merrem me bletari pasi qe i dua shum edhe jam i interesuar te kultivoj deshta nje pyetje
shof se ne video perdorin shum edhe folije apo najllon deshta te dij qfar efekti kan ato per bletet dhe ne qfar periudhe kohore perdoret ju falemnderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: pershendetje nga Bakiu   12.03.13 15:47

Mireseerdhe ne forum rrezja.

Tema me poshte ka te beje me perdorimin e foljeve te plasmasit:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: pershendetje Valon   19.03.13 14:20

te falemnderit shum per ndihmen por nuk e di mua nuk ma jep mundsin te kyqem ne kete program por un i kam par disa video ma konkretisht nga ti i kam par shum bukur por qka me intereson mua te dij efektin e plasmasit ne koshere dhe ma konkretisht kur duhet tu vihet dhe per sa koh
te falmnderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zaplluxhani
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 13 LR KOSHERE

MesazhTitulli: Re: pershendetje nga Bakiu   13.09.13 19:57

Mirembrema Valon te pershendes nga Zaplluxha e Opojes komuna e Dragashit,une Samidin Dauti dhe niherit kam nje pyetje:I nderuari Valon jam nje bletar me nje pervoj te paket tre vjecare prandaj ende nuk mund te manipuloj me bletet e mija ne nje menyre profesionale edhe pse jame duke shfletuar shum faqe te internetit por prap se prap pervoja e bane te veten.Te tregoj se jam  shume i kenaqur kete vite me rritjen e koshereve nga kater koshere sot kam 15.Pra nga ky fakt shifet se jam i kenaqur,por,nga ana prodhimit te mjaltit kam vjele vetem kater korniza me mjalte.Ne fund te gushtit i kam kontrolluar vetem 6 shoqeri te cilat kan qen me nga dy kate te cilat tri kane patur mjafte mjalt por te pa mbyllur,ose te pa pllombuar i teri por,nje perqindje te arsyeshme ka qen i pllombuar.9shoqeri i kam ushqyer me sheqer cdo shoqerie e kam ushqyer me nga 5 kg sheqer.Si mendoni ju a kam mundesi tash qe une nga ato shoqerit e forta qe kane mjalt kornizat e tyre ne katin e dyte mund te vjeli ndonje korniz ju lutem per nje keshill ose nje mendim tuajin.te pershendet Samidin Dauti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: pershendetje nga Bakiu   15.09.13 19:44

Pershendetje.
Per te kuptuar a ka mjalte per te vjelur duhet te hapen kosheret, gjegjesisht mjaltoret. Por, assesi mos nxjerr mjalte nga shoqerite te cilat i ke ushqyer me sherbet sheqeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
zaplluxhani
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 13 LR KOSHERE

MesazhTitulli: Re: pershendetje nga Bakiu   16.09.13 10:20

flm per pergjigjen tuaj.pershendetje nga Zaplluxhani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: pershendetje nga Bakiu   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
pershendetje nga Bakiu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: