B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar

Zgjua (koshere) : LR,RV

MesazhTitulli: Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod   07.07.13 20:08

Thuhet per kete bime se eshte invazive,megjithate per bletet duket se eshte nji thesar.Posa ka fillue lulezimi i saj,qe duket se zgjate mjaft(me shume se dy jave).Punesimi i bleteve ne kete lule eshte i jashtezakonshem,praktikisht e gjithe lulja mbulohet me blete.Ekstrahon polen dhe nektar.

https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/51/thj5.jpg/

https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/607/j2g.jpg/

https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/28/qh4i.jpg/

 Meqenese eshte viti i pare qe kam fillue ta kultivoi kete bime mjaltese shumevjeqare, e rruges eshte qe komentet me kuptimplote te i jap pas perfundimit te lulezimit te saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar

Zgjua (koshere) : LR,RV

MesazhTitulli: Re: Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod   04.01.18 20:50Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bimët (flora) mjaltë dhe pjalmëdhënëse - kullotat e bletëve :: Kontinentale-
Kërce tek: