B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bledi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   13.04.17 14:36

Pershendetje une ne daten 11.04.2017 pardie kapa nje roi me blete, Si fillim e shkunda ne nje koshere e cila kishte ne brendesi 2 korrniza me mjalt dhe pastaj e vendosa ne vendin qe doja ne bletore.
Tani kush mund te me tregoje hap pas hapi se si te vazhdoj me tej????????
Gjithashtu korrnizat e tjera ja kam vene te papunuara per shkak se s'kam te punuara.
Shpresoj te me jepni nje pergjigje sepse me nevoitet shume sepse jam bletar i ri Question
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   14.04.17 20:51

Pershendetje Bledi,

rojet natyrale edhe pa ndonjë perkujdesje te vecante kane aftesi te zhvillohen shpejte...
Menyra se si e ke pergaditur kosheren është e sakte. Neqoftese deshiron një zhvillim te pershpejtuar, ushqej bletët me mjalte te tretur ne uje ose po me shërbet sheqeri ne raport 1:1 edhe ate çdo dite me nga 250-300mL ose çdo te dyten dite deri sa ti kene ndertuar kornizat plotesisht...

Suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
bledi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: Re: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   14.04.17 21:52

SHUM FALEMINDERIT. Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Roitja e bletëve :: Roitja natyrale-
Kërce tek: