B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 BLETRRITES

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mikel Loshi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 10

MesazhTitulli: BLETRRITES   28.03.18 19:20

Pershendetje te gjith bletareve jam mikeli nga fieri do doja te dija perdorimin e acidit. Oxalik sa her behet. Ne vit.dhe sa her perseritet ne sezon dhe ne cfar dozash ju faleminderiit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Stavri Llazari
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : koshere

MesazhTitulli: Re: BLETRRITES   06.04.18 22:12

Pershendetje nga eksperienca ime dhe nga ndihma qe me eshte ofruar nga ky forum acidi Oxalik perdoret vetem ne periudhen kur bletet jane ne qetesine dimerore dhe jane grumbuj,afati i fundit i trajtimit eshte muaji Janar.Mua me ka rezultuar shume i efektshem,pasi me pare kam pasur probleme serioze per sa i perket Varroas,dhe ky trajtim mi ka nxjerre te pastra nga dimri,te uroj pune te mbare!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mikel Loshi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 10

MesazhTitulli: Re: BLETRRITES   13.04.18 19:25

Shum faleminderit per shpjegimin Mikeli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: BLETRRITES   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
BLETRRITES
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Forumi dhe rregullorja-
Kërce tek: