B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Vendosja e fotografive në mesazhe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Vendosja e fotografive në mesazhe    29.01.11 18:41

Vendosja (postimi) e fotografive në mesazhe:


- Shtypet butoni "Vendosni një foto":


- Shtypet butoni "Choose file" (per te zgjedhur fotografinë):


- Zgjedhet fotografia e deshiruar:


- Shtypet butoni "Host it" per te shkarkuar foton:


- Kopjohet adresa e fotografise se shkarkuar nga fusha (hapsira) "Image":


- Adresa e kopjuar vendoset pastaj ne mesazh me klikimin e "Paste" (duke shtypur butonin e djathe te kursorit (miut) ne mesazh dhe klikuar opsionin "Paste", ose duke shtypur CTRL + V ne tastature):


- Ne fund per te postuar (derguar) mesazhin klikohet butoni "Send":



Gjithashtu egzistojne edhe web adresa tjera me ane te cilave mund te behet vendosja e fotografive ne forum, siç jane www.picturepush.com ose www.imageshack.us


Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 08.03.13 17:28, edituar 6 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    09.06.11 23:58

valon kjo qeshtu po hy edhe une kjo hiq e kjart jo mbasi po e kry ket procedur u hapka web faqja qafr me bere aty oo burr postoje ketu nje foto kmplet qysh me vendos foto se ekom hap nje tem te re e me duhet mi shti foto patjeter..mundesisht shpejt..flm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diotima
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 22:09

Provo ketu:

Upload foto:

http://www.myminifile.com/



Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diotima
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 22:19


Kliko Browse

Del Zgjidh foton qe deshiron

Klikon foton e duhur

Dhe pastaj klikon Open

Pastaj klikon ne Upload

Ketu shfaqet fotoja tashme

Dhe shihen nje sere variantesh( per postim)

Ketu BBCode (Forums):


ben copy te linkut

dhe shkon ne Forum ben Paste aty.

Kjo eshte procedura, duket e merzitshme ne pamje te pare, por pas disa perdorimesh eshte ok.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 22:25

http://www.myminifile.com/?v=mbreteresha.jpg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diotima
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 22:27

Ne kete sektor:



Show directly

Viewer:

BBCode (Forums).....................................linkun ketu duhet te besh COPY

URL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diotima
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 22:29

Mbrapsht në krye Shko poshtë
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 23:02

flm shum Diotima
se e kuptova mir tash
edhe video vendosen ne ket menyr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diotima
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    15.06.11 23:23


Ne rregull, asgje. Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar

Zgjua (koshere) : LR,RV

MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    08.03.13 12:18

Do te ishte me interes qe te spjegohet se si te vendosen videot ne forum.Ata qe kane njohuri per kete problematike,do te iu ishim mirenjohes poqese ato informata i ndajne me ne,bletaret me te moshuar.

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    08.03.13 17:30

Hajriz Suka shkruajti:
Do te ishte me interes qe te spjegohet se si te vendosen videot ne forum.Ata qe kane njohuri per kete problematike,do te iu ishim mirenjohes poqese ato informata i ndajne me ne,bletaret me te moshuar.

Pershendetje

Hajriz, me detalisht procedura per vendosjen e fotografise eshte e sqaruar ne mesazhin e pare ne kete teme (ne fillim te temes). Neqoftese edhe me tej ke veshtiresi lirisht lajmero.

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: Vendosja e fotografive në mesazhe    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vendosja e fotografive në mesazhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Forumi dhe rregullorja-
Kërce tek: