B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Foto varroa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Foto varroa   14.02.11 12:37

Ky eshte armiku i bletareve nr.1, shumohet ne vezet e bleteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar


MesazhTitulli: Re: Foto varroa   14.02.11 13:49

Nji plotesim, armiku i bleteve separi e pastaj edhe armik i bletareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: Foto varroa   14.02.11 18:25

E frikshme Evil or Very Mad

E sakte Fatmir. Ky sebashku me Nosema cerana jane armiqte me te medhenj te bleteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Fatmir Latifi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: Re: Foto varroa   18.01.13 22:20

valon pershendetje nga Fatmiri a bon mem tregu qka usht qikjo Nosema cerana se nuk po e kuptoj jam bletar fillestar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R me gjysem kate

MesazhTitulli: Re: Foto varroa   18.01.13 23:08

pershendetje une keshtu i rendit armiqt e blets; bletari i pari e tjert vin pas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Foto varroa   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Foto varroa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Sëmundjet dhe armiqtë e bletëve. Mbrojtja, shërimi; preparate, ilaçe... :: Sëmundjet e bletëve :: Varroatoza-
Kërce tek: