B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 APIS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: APIS   20.06.10 23:30

Revista APIS se shpejti edhe ne gjiuhen shqipe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: APIS   20.07.10 18:52

Doli numri i V-te i revistes APIS, tani ne gjuhen shqipe:

http://www.pcela.mk/images/stories/apis/APIS%20broj%205%20(juli)%20al.pdf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Pashun Memisha
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëMesazhTitulli: Re: APIS   10.10.11 21:26

Valon Mustafi shkruajti:
Doli numri i V-te i revistes APIS, tani ne gjuhen shqipe:

http://www.pcela.mk/images/stories/apis/APIS%20broj%205%20(juli)%20al.pdf


I nderuar Valon Pershendetje
Ne se mundeni te me qartesoni per të më rënë në dore numuri i V i revistes APIS
Faleminderit
Pashuni-Gjirokaster
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: APIS   10.10.11 22:03

Pashun Memisha shkruajti:
Valon Mustafi shkruajti:
Doli numri i V-te i revistes APIS, tani ne gjuhen shqipe:

http://www.pcela.mk/images/stories/apis/APIS%20broj%205%20(juli)%20al.pdf


I nderuar Valon Pershendetje
Ne se mundeni te me qartesoni per të më rënë në dore numuri i V i revistes APIS
Faleminderit
Pashuni-Gjirokaster


Pashun per fat te keq revista pas numri 7 nuk eshte shkruar me. Numri 6 nuk eshte botuar ne shqip.

Numrin 7 e kam ne word.doc format poqese don mundem nepermjet e-mail te ta dergoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Pashun Memisha
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëMesazhTitulli: Re: APIS   10.10.11 22:19

I nderuar Valon!
Më vjen keq qe revista nuk po shkruhet me,por do te ishte me interes qe ne ta kishim atri mate pasiedhe finsanciarisht une do te perpiqesha qe dhe me bleterrites te tjere te kontribuonim
Megjithate per numurin 7 mundesisht ma dergoni,po qe se edhe te tjera por te jene ne anglisht neprmjet adrese se I-mail-it pmemisha@yahoo.com
Faleminderit per komunikimin e kendshem midis dy skajeve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: APIS   10.10.11 22:34

E dergova me e=mail, Pashun.

Te ne ne Maqedoni nuk ka asnje liber te botuar ne gjuhen shqipe, prandaj edhe terminologjia shpesh ngaterrohet me ate sllave. Vertete kemi nevoje per literature shqipe...

Te pershendes.

PS. Pashun, do te kisha dashur te mesoj pak me teper oer teknologjine e bleterimit te cilen ju e praktikoni ne Shqiperi; per modelet e koshereve atje; per floren - bimet mjaltedhenese etj.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: APIS   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
APIS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Literatura: :: Revista-
Kërce tek: