B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 RV - Dimensionet dhe modifikimet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: RV - Dimensionet dhe modifikimet   07.11.10 17:28

Dimensionet origjinale të RV-sëKATI

Edituar për herë të fundit nga Hektor në 08.11.10 12:02, edituar 6 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   07.11.10 17:29

KORNIZA


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   07.11.10 17:34

ÇATIA (KAPAKU)Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 09.01.11 23:36, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   07.11.10 17:39

KORNIZA E AMËPENGUESES (DIAFRAGMËS)Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 11.10.11 13:22, edituar 5 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   08.11.10 8:45

UShQIMORJAEdituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 29.01.11 15:37, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
nezir nitaj
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   15.11.10 17:01

Dimensionet i paske dhan detaisht
Gjithqka e qarte . Te lumte - Valon
neziri nga deqani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   15.11.10 20:32

nezir nitaj shkruajti:
Dimensionet i paske dhan detaisht
Gjithqka e qarte . Te lumte - hektor
neziri nga deqani

Të falemnderit Nezir.

Keto koshere jane shum pak te perhapura te ne. Une sivjet kam bere 10 EV (Eko Valon) koshere dhe i kam mbushur me bletë...

Tung dhe cdo te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R me gjysem kate

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   11.10.12 16:31

te njeta me eko vojen Vojo bristina apo persh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
avatar

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   14.10.12 17:34

ziko zikoi shkruajti:
te njeta me eko vojen Vojo bristina apo persh


Keto jane Rodna Voja te Vojo Brstines. EV jane me te shkurtera (120mm). Kosheret e mia jane te ngjajshme, por ende me te shkurtera (100mm).

Cdo te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://bletaria.albanianforum.net
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R me gjysem kate

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   14.10.12 23:07

i nderuar valon ti perkujtj masat e rodona voja:kati 414x414x200 mbrendia e katit 374x374x200, dyshemeja 414x414x80, ushqimorja 414x414x60,hapsira e brendshme e njet shirup ventilim 144x374x55,kulmi470x470x100, korniza 392x26x10,ansorja 190x36x08, fundrja 360x16-26x06 . ivetmi dallim te ansorja te ju 19 x35 x08 .1 milimeter ne pytje sigurisht te ju ka me teper propolis pa behen njet 36.ok ju pershendes po edhe emri harrova rodna-eko.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
avatar

Zgjua (koshere) : LR,RV

MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   31.05.13 21:50

Qe nga viti 2012,kam startue me dy shoqeri te vendosura ne kosheren RV.Kam pershtypjen se ne keto koshere disponueshmeria e ushqimit-mjaltes gjate dimrit eshte me e madhe.Gjithashtu mendoi se perparesi e kesaj koshere llogaritet edhe pesha kushtimisht me e vogel e kateve(kompleti perbehet prej 4 kateve 200mm).Nga kjo periudhe qe ne bletore kam keto koshere(RV) disi me behet se e njejta eshte shume e pershtatshme per terene ku kullosa eshte me e paket.Ne fakt seleksionimi i mjaltit duket me i lehte.... ;Ka bletar qe i japin atribute(e pelqejne jashte mase) qe duket se nuk i ka,perderisa ka edhe te atille qe nuk e pelqejne fare.
C'fare ofron kjo koshere,per te tjerat pritet te shihet.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
RV - Dimensionet dhe modifikimet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Bletërimi dhe zgjuat e bletëve :: Kosheret katrore 10-të kornizeshe-
Kërce tek: