B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Latest discussions

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Karakteristik per Brumbujt.


Brumbujt.9fati195423.03.16 16:24
maksim duro konispol Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Shpendët


Armiqtë dhe dëmtuesit e bletëve10Valon Mustafi529423.03.16 15:29
maksim duro konispol Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Roitja natyrale e bletëve


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Roitja natyrale42Vizitor1001321.03.16 14:47
Valon Mustafi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Kosheret DNM


Deutsche Normal Maß (DNM)0Valon Mustafi115229.02.16 13:42
Valon Mustafi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Fekondimi (Mbarësimi) i Matkës.


Ama (mëmëza)6fati224611.02.16 14:30
prishtinasi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Hapat e parë në bletari


Të tjera lidhur me bletarinë24ilmi1015206.02.16 19:50
xhavid Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Probleme me pogaçat (kulaçet)!


Ushqyerja e bletëve18tiki266320.01.16 14:33
xh_dervishi@hotmail Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Te tjera lidhur me bletarine


Organizime14MELEQ MUÇI93931.12.15 14:04
MELEQ MUÇI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Ridefinimi i parkut të bletëve


Bletorja2Kujtimi68328.10.15 20:15
MELEQ MUÇI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  grerzat


Armiqtë dhe dëmtuesit e bletëve6MELEQ MUÇI99112.09.15 22:28
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Acidi oksalik


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Varroatoza35Valon Mustafi1003310.09.15 23:20
Migjen Hoxha Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Koloni bletesh qe nuk trajtohen kunder varroas ???


Varroatoza4Artan286209.09.15 19:39
besmir mamurasi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Kalendari i punëve ne bletari


Bletërimi dhe zgjuat e bletëve22gafurrarifi1018920.08.15 8:59
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Amat e rreme .


Ama (mëmëza)19avni selmanaj333826.07.15 21:44
prishtinasi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  UJORJA - Nevoja e bletëve për ujë!


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Pajisjet e mjetet ndihmëse35bajgora3740314.06.15 11:50
poreci49 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje


Të prezantohemi1sokoli1151214.06.15 10:37
poreci49 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Të ushqyerit e bleteve


Ushqyerja e bletëve9RAIF714508.05.15 7:00
avni selmanaj Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Askosferoza


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Askosferoza35Valon Mustafi1000029.04.15 8:11
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Vendosja e kateve te dyta LR


Langstroth-Root (LR)13BujarM471029.04.15 8:03
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pyetje lidhur me Literatun per Bletë


Libra1valmir98129.04.15 7:54
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Mesazh për bletarët


Të tjera lidhur me bletarinë24faton749411.04.15 21:35
Beke rexhaj Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Arsyeja e panjohur.


Sëmundjet e bletëve15eraldi78177411.04.15 13:13
eraldi78 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Poezi per bletarine- Gezim Halimi


Literatura:0Gezim Halimi50107.04.15 10:40
Gezim Halimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Mire se ju gjeta :)


Të prezantohemi2Laureta60101.04.15 13:46
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje miqe


Të prezantohemi3besimarifi60101.04.15 13:44
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje


Të prezantohemi0besimarifi44727.03.15 15:17
besimarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje te nderuar!


Të prezantohemi1abeja61004.03.15 20:00
Lipjani Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  informacion rreth bletes


Libra0sajmir94901.03.15 19:17
sajmir Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje!


Të prezantohemi1yllka48109.02.15 21:59
Lipjani Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Mjalti


Mjalti9bajgora3513905.02.15 21:19
Albaniii Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Grethi aziatik


Armiqtë dhe dëmtuesit e bletëve6poreci49191704.01.15 19:15
poreci49 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Metoda e bletërimit në zgjoin LR


Langstroth-Root (LR)13gafurrarifi307902.01.15 11:59
Lipjani Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Grabitjet ne mes bletëve


Bleta mjaltëbërëse (Apis mellifica)14denis stambolliu344930.12.14 10:25
Bletari i Vjeter Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje!


Të prezantohemi2ali sulmina57411.12.14 21:51
artur hysenaj Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  URGJENT Aethina tumida (Murray)


Armiqtë dhe dëmtuesit e bletëve5poreci4991801.12.14 19:03
poreci49 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Bletorja e Valonit!


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Bletoret tona25Valon Mustafi440422.10.14 7:57
Valon Mustafi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Një këshill nga ju një hap për mua


Të tjera lidhur me bletarinë0Riad Morina63818.10.14 20:02
Riad Morina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  semundja e paralizes


Paraliza e bletëve0qershiza147119.09.14 21:43
qershiza Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Dimerimi dhe pergatitja e bleteve per dimerim


Bletërimi dhe zgjuat e bletëve14lekazh1000816.09.14 22:34
gezim Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Kornizat


Bletërimi dhe zgjuat e bletëve1Valon Mustafi111102.09.14 14:00
Albaniii Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pesta amerikane


Pesta amerikane5egzonmehani108520.08.14 21:25
Artan Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Pershendetje nga Abeja


Roitja e bletëve1abeja81620.08.14 21:20
Artan Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Disa tituj te preferuar !


[ Shko tek faqjaShko tek faqja: 1, 2 ]
Libra35bajgora31000314.08.14 22:14
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN


Ama (mëmëza)2fitimthaqisibovc103109.08.14 0:28
fitimthaqisibovc Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Acidi formik


Varroatoza19nezir nitaj674808.08.14 0:31
rrahim grainca Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Literature per semundjet e bleteve


Libra1Ilir H.136826.07.14 22:01
fitimthaqisibovc Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Kullota momentale per blete


Kontinentale2Hajriz Suka163626.07.14 16:30
RAIF Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Roitja e bletëve me metodën e Somerford-it


Roitja artificiale16Valon Mustafi362318.07.14 10:46
Valon Mustafi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Matka dhe rendimenti


Ama (mëmëza)7Valon Mustafi230714.07.14 23:57
prishtinasi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLatest topics and discussions - B L E T A R I A - Faqe 2 Empty

  Koha qe nevoitet per tu marre me blete?


Bletorja13Ilir H.553427.06.14 23:07
fitimthaqisibovc Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
Kërce tek: