B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Rënditja e kornizave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bajrams
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : RL

Rënditja e kornizave Empty
MesazhTitulli: Rënditja e kornizave   Rënditja e kornizave Empty29.05.12 23:33

Përshëndetje.
Unë jam bletar i ri, por kisha kërkuar nga të gjithë ju, që kini përvojë më të madhe, të na tregoni për rëditjen e kornizave në një shoqri, qoftë tek formimi i shoqrive të reja, qoftë tek shoqritë e vjetra, duke filliar nga pranvera deri tek futja e tyre në dimër, qoftë shoqria një katshe apo më me shumë kate.
Kam dëgjuar se sekreti i susesit në bletari është në rënditjen e kornizave. Gjithashtu, dëgjoj nga disa bletarë se ata ndërhyjnë çdo javë tek bletët e tyre dhe u'a rregullojnë kornizat, dhe thonë se kjo jep më shumë rendimete.
Ju falem nderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riRënditja e kornizave Empty
MesazhTitulli: Re: Rënditja e kornizave   Rënditja e kornizave Empty18.07.12 21:05

o ti jaran njo di mo ta tregue nga prevoja disa vjeqare mos i ndigjo gjith kanin per renditjen e kornizave si te thojn se ka lloj lloj mendime te gabuara.por ti mos jav ndrro vendin per dit se si ndrrohet vendi i kornizave .po me se miri e din bleta asajna ku ti vyjn ajo i pregadit asajna ku i novojitet ma se miri .per ata mos u bo marak veq mos i a merr mjalten krejt edhe ushqe aq sa ja merr kurr mos u tut se vdes urije/.tung nga fitim thaqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rënditja e kornizave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Bletërimi dhe zgjuat e bletëve-
Kërce tek: