B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Pershendetje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ilir H.
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri
Ilir H.

Zgjua (koshere) : 0

Pershendetje Empty
MesazhTitulli: Pershendetje   Pershendetje Empty11.10.12 16:16

Pershendetje te gjitheve. Edhe pse per momentin nuk kam asnje koshere te bleteve, une jam mjafte i dhene pas tyre dhe planifikoj qe ne nje te ardhme te aferm te filloj me nje numer te vogel te koshereve.
Tani jame duke shfletuar literature te ndryshme rreth bletarise, kryesisht literature te huaj ne gjuhen angleze dhe jame duke i shqyrtuar mundesite se ku ti vendosi, kohen qe nevoitet te mirrem me to, problemin e ujit dhe disa gjera te tjera.
Kam arritur te siguroj disa libra elektronik (pdf) ne gjuhen angleze dhe nese dikush nga ju eshte i interesuar vetem ma shkruani e-mailin dhe une do t'ua dergoje.
Librat qe i kam jane:
1. Bee Keeping- A Novices Guide_ David Wootton
2. Bee Keeping For Dummies_Howland Blackiston
3. Beekeeping Basics_Pennsylvania State University
4. Bees and Honey
5. Beginning Beekeeping_University of Kentucky
6. Honey Bee Hobbyist_Norman Gary
7. Keeping Bees-A Complete Practical Guide_Paul Peacock


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

Pershendetje Empty
MesazhTitulli: Re: Pershendetje   Pershendetje Empty24.01.13 11:30

pershendetje ilir po pasi qe ke at mundsi u dota dergoj imailin ne se ka mundsi falemnderit shum


[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aleksshehu
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : Lr

Pershendetje Empty
MesazhTitulli: Re: Pershendetje   Pershendetje Empty24.01.13 17:02

Pershendetje! mund te ma dergoni ne ke e-mail [You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pershendetje Empty
MesazhTitulli: Re: Pershendetje   Pershendetje Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pershendetje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: