B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Për tu prezantuar!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

Për tu prezantuar! Empty
MesazhTitulli: Për tu prezantuar!   Për tu prezantuar! Empty02.12.12 21:42

Mirëmbrëma, antarë dhe antare të forumit BLETARIA.
Ishte e vështirë të hyja në forum, sepse nuk kisha marë asnjë notifikim për regjistrimin. Gjatë një vizite si jo antar pashë emrin tim në rubrikën e antarëve. Konkluzion, isha i regjistruar dhe notifikimi do ketë ikur si mesazh i pa dëshirushëm. Për të hequr dyshimin kërkova të identifikohem sikur kisha humbur fialkalimin dhe mesazhi me filkalimin e ri shkoj direkt tek mesazhet e pa dëshiruar. Më bëhet qefi që më në fund arrita të regjistrohem. Smile
Jam bletar i ri. Me origjinë nga Korça dhe vëndbanim në Angers (Francë). Në pesë vitet e fundit kisha tre shokë që u bënë bletar amator dhe më shtynin që ti futesha dhe unë këti pasioni. Këtë vit një shok më bëri peshqesh një koshere dhe një matkë,s'kisha rrugë-dalje tjetër dhe investova në materialin bazik për fillimin e aktivitetit. Aktualisht kam tre koshere me familje, për vitin e parë s'është keq besoj, duke mbledhur 60kg mialtë me 1 koshere. Dy matkat e tjera i kapa në qershor. Nocione bletarie kam pak sepse kisha një xhaxha bletar në Korçë dhe kur isha i vogël i hapnim kosheret bashkë dhe më shpegonte çdo gjë.
Kënaqësia më e madhe ishte nxierja e mialtit të parë dhe fakti që çova 13kg në Shqipëri, për prindërit dhe kushurinjtë. Besoj se ishte fati i fillestarit sepse ky vit ishte viti më i keq në 30 vitet e fundit për bletarët e krahinës (zonës;rethit) ku banoj. Mesatarisht bletarët e rethit mblodhën 15 kg për koshere dhe mesatarja normale është 50kg/koshere. Më vonë do t'iu jap informata mbi llojet e bletëve që kam, etj...
Falenderim të veçantë për krijusin e forumit cheers .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

Për tu prezantuar! Empty
MesazhTitulli: Re: Për tu prezantuar!   Për tu prezantuar! Empty05.12.12 12:35

Mirseerdhe ni forumin ton dhe suksese me te tutjeshme. nga gafurri te pershendes dhe suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëPër tu prezantuar! Empty
MesazhTitulli: Re: Për tu prezantuar!   Për tu prezantuar! Empty07.12.12 21:25

Mire se erdhe ne kete forum Ergys.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Për tu prezantuar! Empty
MesazhTitulli: Re: Për tu prezantuar!   Për tu prezantuar! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Për tu prezantuar!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: