B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty07.03.13 13:55

Qe prej tre vjetesh e perdori shkriresin solar,nji paisje mjaft praktike dhe pa hargjime shtese.Ne te vendosen 3 korniza DB ose 4 LR.Shkrirja e dyellit(hojeve) ,gjat muajve te veres), nuk zgjate me shume se 30 min.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty08.03.13 11:57

Mqs. si i posaregjistruar ne kete forum,i lexova udhezimet per vendosjen e fotografive,te cilen gje edhe po e bej,nese kam sukses.

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) 06052011179
Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) 06052011180

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty08.03.13 12:10

Ndoshta do te behem i merzitshem me keto lajmerime te njipasnjishme,por mqs. temen nuk e permbylla me te gjitha shenimet,e gjithesesi e tera me qellim te mire,po iu ofroi vizatimin teknik te shkriresit solar ne baze te cilit edhe e kam ndertue vet.

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Shkriresiidyellit

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty07.07.13 20:28

Skkriresi solar i hojeve-video:

http://img37.imageshack.us/img37/7245/po0rdzjshlykawsipaxodu.mp4

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sokol Krasniqi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : nje katshe

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty07.01.14 21:42

Pershndetej ku mund te BLEJ ket shkris sollar DHE SA KUSHTON ME
NDERIME SOKOLI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mjaltikapshtica
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 50

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty10.03.14 22:40

Sokol Krasniqi shkruajti:
Pershndetej ku mund te BLEJ   ket shkris sollar DHE SA KUSHTON ME
NDERIME SOKOLI

Përshëndetje, dhe unë po kerkoj të njëjtën gjë. A munde ta gjesh ti?
Faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.gani.al
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty15.03.14 20:04

O Sokol mundesh edhe vet me ndertu apo e ndreq , por une ka pa ne qytetzen e Shtimes qe ka me e ble, une vete e kam ndreq nuk eshte aq problem.
Te pershendes dhe te uroj suksese ne bletari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty
MesazhTitulli: Re: Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)   Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shkrirësi diellorë (solarë) i dyllit (hojeve)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Pajisjet e mjetet ndihmëse-
Kërce tek: