B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Perdorimi i teknikes se forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty08.03.13 11:28

I nderuari adm,

Do te ishte me interes qe te elaborohej teknika e ketij forumi,gjegjesisht si te vendosen fotot,literartura dhe video te ndryshme.Njohesit e kesaj problematike do te munde te na ndihmonin bletarve pak sa me te vjeter qe nuk zoterojme njohuri IT,se si ti vendosim atachmentet.Mqs. e kam hap temen e shkriresve diellor(solar)me deshire do te vendosja edhe nji video te shkurter 1-1,5 min e te cilen fatkeqesisht nuk munda ta bej.

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty08.03.13 17:53

Hajriz Suka shkruajti:
I nderuari adm,

Do te ishte me interes qe te elaborohej teknika e ketij forumi,gjegjesisht si te vendosen fotot,literartura dhe video te ndryshme.Njohesit e kesaj problematike do te munde te na ndihmonin bletarve pak sa me te vjeter qe nuk zoterojme njohuri IT,se si ti vendosim atachmentet.Mqs. e kam hap temen e shkriresve diellor(solar)me deshire do te vendosja edhe nji video te shkurter 1-1,5 min e te cilen fatkeqesisht nuk munda ta bej.

Pershendetje

Hajriz, ne kete teme eshte sqauar procedura e vendosjes se you Tube videove ne forum:

https://bletaria.albanianforum.net/t172-vendosja-e-videove-nga-you-tube-incizimeve-ne-forum#1131
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
zaplluxhani
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 13 LR KOSHERE

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty08.03.13 21:59

Mirembrema i nderuar Valon Mustafi,separi ju pershendes dhe niherit te deshiroj cdo te mire ne jet.Une Samidin Dauti nga zaplluxha e Dragashit kam nje kerkes ,nese ke mundesi dhe nese ashte mundur nepermes te ketij emaili te me pergjigjeni.Une pasi jame nje bletar i ri dhe pa pervoj por,shume i pasionuar pas bletaris.Une bletoj vetem me kater shoqeri dhe per momentin jan ne gjendje shume te mire.Une nga ju kerkoj qe te me bani nje plane projekt per te ardhmen e bletaris time.Projekti kerkohet nga MBZHR te kosoves per grande por edhe per sumbvencione.une dua qe bletoren time apo te pakten mendoj qe ta rris deri ne 100 shoqeri.Por ,te drejten me te than se nuk kam ide per projekt qe kerkohen.Prandaj te kisha lut per ndonje ide apo ne tersi ndonje projet per te ardhmen e bletaris ne bletoren time.Me nderime te pershendes Samidin Dauti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty09.03.13 11:42

zaplluxhani shkruajti:
Mirembrema i nderuar Valon Mustafi,separi ju pershendes dhe niherit te deshiroj cdo te mire ne jet.Une Samidin Dauti nga zaplluxha e Dragashit kam nje kerkes ,nese ke mundesi dhe nese ashte mundur nepermes te ketij emaili te me pergjigjeni.Une pasi jame nje bletar i ri dhe pa pervoj por,shume i pasionuar pas bletaris.Une bletoj vetem me kater shoqeri dhe per momentin jan ne gjendje shume te mire.Une nga ju kerkoj qe te me bani nje plane projekt per te ardhmen e bletaris time.Projekti kerkohet nga MBZHR te kosoves per grande por edhe per sumbvencione.une dua qe bletoren time apo te pakten mendoj qe ta rris deri ne 100 shoqeri.Por ,te drejten me te than se nuk kam ide per projekt qe kerkohen.Prandaj te kisha lut per ndonje ide apo ne tersi ndonje projet per te ardhmen e bletaris ne bletoren time.Me nderime te pershendes Samidin Dauti.

Tungjatjeta Samidin.

Te them te drejten nuk kam bere asnjehere ndonje plan-projekt te tille. Eshte mire qe nga ministria perkatese te kerkosh ndonje shablon, i cili do te ndihmoje rreth perpilimit te planit ne fjale...

Te pershendes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
zaplluxhani
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 13 LR KOSHERE

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty29.05.13 21:24

I neruar valon kam nje shqetesim te madh pikrisht dje me 28 dhe sot me 29 maj mbi kapaket e shoqerive te bletet e mia kam vrejt disa jashteqitje me ngjyr kave ne te qelur.Kam frige se bletet e mija jane infektuar ose jane semur nga nezomoza.Shoqerit kan qen mjafte te fuqishme.Dy nga to kane rojit edhe nga tri here kurse dy vetem nga nje here tash i kam 12 koshere,pra katra kan qene te vitit te kaluar,dimrin e kan kaluar super kan dal mjafte te fuqishme,mirpo siq te thash me larte une jam mjafte i shqetesuar per shenjat qe i kam vrejtur mbi kapaket e shoqerive.Te lutem me ndihmo se qfar veprimi te marr . a ka mundesi te i sperkati me nezocin apo me ndonje bare tjeter. Me nderime Samidin Dauti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty29.05.13 22:25

Tungjatjeta Samidin,

sbesoj qe behet fjale per nosemoze. Jashtqitja ka mundesi te jet pasoj e motit te keq gjate ketyre diteve ku bletet skane patur mundesi te dalin jashta koshereve te tyre.

Menyra me e mire per te vertetuar gjendjen e sakte shendetesore eshte analiza nga ana e veterinereve perkates. Sidoqofte sterpikja me nozecid me permbajtje jodi (assesi me antibiotik) nuk eshte e demshme...

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
zaplluxhani
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 13 LR KOSHERE

Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty30.05.13 7:24

Falimenderit Valon per pergjigjjen e derguar.nga ky moment me u largua friga dhe shqetesimi qe kisha.Te pershendes dhe qdo te mirat.Tung,tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Perdorimi i teknikes se forumit Empty
MesazhTitulli: Re: Perdorimi i teknikes se forumit   Perdorimi i teknikes se forumit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Perdorimi i teknikes se forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Forumi dhe rregullorja-
Kërce tek: