B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Sa per me u njoht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Sa per me u njoht Empty
MesazhTitulli: Sa per me u njoht   Sa per me u njoht Empty08.03.13 21:32

Quhem Hajriz Suka,bletar hobi qe nga viti 94-95, e tani si pensonist pa pension edhe bletar "profesional".Numurin max. te zgjojeve-shoqeri e kam mbrri deri me 50cope,ama nji vit kam dijte te zbres edhe ne 0 (grabitja apo prerja e bleteve).Te shumten e viteve numuri shoqerive ka qene 20-40 cope.Perveq qe jam admirues i ketij insekti madheshtor,interesi i im shtrihet edhe ne bimet-drunjt mjaltes si dhe ne paisjet bletare.Vitet e fundit,interesimi im eshte shtri ne shumimin dhe rritjen e kulloses se bleteve,kryesisht me drunj mjaltes egzotik:Evodija,koelreuterija,paulovnija etjte cilat tani per tani i kam bime-drunj ne vitin e dyte te mbierjes.
Me kete rast dua te pershendes te nderuarin Valon Mustafi,dhe ta pergezoi per kete nisme,pa e glorifikue,te permasave kombetare-gjitheshqiptare.Dihet se ne shqiptaret jemi komb i vonuar,mu per kete duhet qe ne kete forum te kontribuojme sa me shume,duke fillue prej bletarve,botanistve,pemetarve,bujqve e deri tek profesoret universitar te ketyre lamive.

Pershendetje te sinqerta:Hajriz Suka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Sa per me u njoht Empty
MesazhTitulli: Re: Sa per me u njoht   Sa per me u njoht Empty09.03.13 11:45

Te uroj mireseardhje ne forum Hajriz. Besoj qe sebashku do te mund te kembejme pervoja dhe informacione lidhur me bletet...

Te pershendes dhe cdo te mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
 
Sa per me u njoht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: