B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Mahonia(Mahonia aquifolium)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Mahonia(Mahonia aquifolium) Empty
MesazhTitulli: Mahonia(Mahonia aquifolium)   Mahonia(Mahonia aquifolium) Empty10.03.13 15:21

Mahonia eshte shkurre shumevjeqare dhe lulzon nji lule te jashtezakonshme.Parasegjithash eshte shkurre mjaltese dhe polenizuese,ku lulja e saj vegjeton per nji muaj.Thuhet se Mahonia eshte sjell nga Amerika,fillimisht ne Angli e pastaj edhe ne Europe.
Shumzohet me farishte,ndarje nga rrenja.


Mahonia(Mahonia aquifolium) Mahonija
Mahonia(Mahonia aquifolium) Mahonija1
Mahonia(Mahonia aquifolium) Mahonija2upu

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Mahonia(Mahonia aquifolium) Empty
MesazhTitulli: Re: Mahonia(Mahonia aquifolium)   Mahonia(Mahonia aquifolium) Empty04.01.18 20:44

Mahonia(Mahonia aquifolium) Mahoni11
Mahonia(Mahonia aquifolium) Mahoni10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mahonia(Mahonia aquifolium)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bimët (flora) mjaltë dhe pjalmëdhënëse - kullotat e bletëve :: Kontinentale-
Kërce tek: