B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 si ti mbrojm blet gjat dimrit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty12.04.13 22:03

un fitim thaqi qe tri vjet i kam dimrue pa humbje me sukses nese doni ju tregoj me pytni ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R me gjysem kate

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty12.04.13 22:08

po mir de na trego si i ke dimrue sa shoqri keni sa i keni te zhvilluara tash ne ket moment ,gjenerat puntore me sa sasi mjalti i keni dimru qfar trajtime aplikoni kurative apo preventiv tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty12.04.13 22:14

Po ti o Fitim na trego vet qe ta shkepeshe dijen te bletaret e ri se per dryshe nuk e di se per qka je inkuadru ne forum. forumi eshte qe te tju ndihmohet bltarve te ri ata qe nuk kan pervoj. e mbasandej diskujtojm menyren e suksesit tende .

Te pershendes dhe suksese .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty18.04.13 20:00

pika numer nji.ju propozoj qe ti shtini blet e forta nen nji. edyta te blet e liga ti bashkojm dy te liga bejn sa nje e fort e cila ka sukses te dy fisht.edhe ti ja bojm nji vend te pa prekshem,prej ernave te forta sidomos nga veri ti ruajmi fort.Edhe tju qesim nga nji steripor ne tavan ner kulum,dhe ti ja izulojmi te gjitha vrimat deh te kan ushqim te mjaftueshem per dimrim,dhe me ama mundesisht te reja dhe suksesi do te jet i 100;perqind ju pershendes te gjithve te interesuarit ,dhe pytni qka te doni un ju pergjigjem me ato eksperimente te mija deri ne fund se shumicen i marr prej amerikanve keshillat prej amerike tung nga fitim thaqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty20.04.13 22:21

Mire e kenis me pergjigjje por ti bashkojsh dy shoqeri te dobta as ni literatur botrore nuk e jep ti mundesh me eksperimentu por literatura nuk e jep, se ma mire eshte qe te bashkohen dy shoqeri njera e forete dhe tjetra e dobete ja aresyja se dy shoqeri te dobeta mund te jen te smuara perej smujave te ndryshne e sidomos prej rriqerave se ato ma se tepermi i sulmojn shoqerit e dobeta .
Se shoqerija e forte eshte ma e pa prekshme prej smundjeve e sidomos prej rriqerave se kjo e forta munde me e pastru te dobtien dhe keshtu behet zhvillimi ma i shpejte i shoqeris.
Se dyte shoqeri te dobeta munde te jen te smura dhe aty veq rritet smuarja edhe ma shum dhe munde te kaloj edhe te shoqerit e tjera .


Te pershendes ty dhe te gjith bletaret ne forum dhe suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty08.05.13 20:54

ju pershendes te gjithve prej kosove edhe pak po heci per sh b a edhe prej atjehit nihum neper mjet internetit dhe forumit te bletaris , ju uroj suksese ne te ardhmen dhe do ti sjelli AMAT.nga shba edhe do te kemi nje rac shum te mir dhe te fort dhe te sukseshme ju uroj qdo te mir ne jet te gjithve bletarve te rinj dhe atyre te sinqert
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty19.11.14 20:58

PERGJIGJJE NGA FITIM THAQI
kam ber perkthimin e ksaj pytje ,por kam ber gabim se skam dit me perkthy ashtu si duhet

se duhet nje te lig ta bashkojsh me at koshere te cilen e ka ma afer qe osht e fort kurr sesi dy te liga sbon ju kerkoj ndjes se skam dit me perkthy ashtu si duhet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjergji1111
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 2

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty02.07.16 12:24

pershendetje! per momentin kam nje blete me 11-12 rruge mize. a ka ndonje qe tme thot se a mund ta ndaj ate ne dy koshere dhe si te veproj nese po? faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kastriot.daka
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : ev

si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty27.10.16 19:01

mirmrama te gjithve..kam gjete nje blete ne nje bunar (pus) duket se ka punetore shum.kam frig me e lujte ne ket koh.si me thuni ju qa me ba...me respekt kastrioti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty
MesazhTitulli: Re: si ti mbrojm blet gjat dimrit   si ti mbrojm blet gjat dimrit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
si ti mbrojm blet gjat dimrit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Pajisjet e mjetet ndihmëse-
Kërce tek: