B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 VENDODHJA E BLETEVE TE MIA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty03.05.13 18:24

zoti VALON edhe nje here te pershendes , kisha nje pyetje , pasi dihet qe bletet nuk mund te rrine ne tarracat e shtepive por una per momenti po i mbaj ne tarracen e shtepise sime deri sa te gjej nje vend qe ti pershtatet atyre me mire . Cfare mendimi me jepni ju lutem , si mund tia pershtasja sadopak ambjentin pasi me ate timen kam mbjelle shume peme dekorative edhe lule shume ngjyreshe qe ti afrohem sa me pak natyres mos keni ndonje mendim me te mire ju miqte e mi?
faleminderit . respekte nga KASTRIOTI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Pashun Memisha
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty06.05.13 21:38

Zgjojet e bleteve mund te mbahen per bukuri ne kopshtet me peme,rendesi ka qe pemet te krijojne mundesine e fluturimit te bleteve,ne si vend me klime te nxehte eshte mire qe bletet te jene ne gjysem hije ,nese dielli i kap shume pak duhet ti kushtoni rendesi bojatisjes se zgjojeve ne rastet si mesiper ngjyrosja me e pershtatshme do te ishte jeshile ose blu por jo e verdhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty07.05.13 16:31

z,PASHUN e te gjith ju bletar te forumit ju pershendes perzemersisht,jam KASTRIOT ZENOLLARI me origjin nga OPARI i rrethit KORC.qe nga 1958 gjyshi im shkoi ne VLOR,pasi iahte ndertus guri,e ne vitin 1986 un sebashku me familjen time erdhem ne TIRAN,rreth 7 vjet me par un bleva nje truall per te ndertuar shtepin time,para kesaj kohe kam qen ne pallat,nje truall 310 metra katror,ndodhem ne periferi te TIRANES me sakt ne KOMUNEN PASKUQAN,BABRRU.ketu pran meje ka shtepi te ndertuar por jo shum te dendura,ka toka me nga 8000 metra,3000 metra,2000 metra,qe i mbjellin me jonxh e terfil,plus edhe shum pemtore,pa tjeter esht prezent edhe sperkatja e pemeve dhe e bacave qe kan familjaret,por me e mira mendoj qe nga shtepia ime pylli esht jo me larg se rreth 800 metra,kryesisht MARE e pem te tjera.per momentin kam vetem 2 koshere me blet,me nga 10 secila,por them qe kete behar ti blej e nja 10 koshere e te merem per kate vit,me ndihmen e ZOTIT,e me perkushtimin tim ,e sidomos me keshillat tuaja,them qe po te me ecin te mbara vitin qe vjen ti shtegtoj ndoshta pas malit te DAJTIT,nga ana e kundert e TIRANES madje ka edhe pyllin me geshtenja,kete plan kam ,do ZOTI me ecin.z,PASHUN si gjyshi im ,ka pasur me shum se 320 koshere,po ashtu edhe babai im ne VLOR,ka pasur mbi 120 koshere,kan qen bletar te shkelqyer edhe un jam shum i vonuar por kushtet e mia te banimit nuk ma lejonin mbajtjen e bleteve,dhe duke menduar qe po ikte koha vendosa ti mar ,e prandaj i vura ketu ne taracen e shtepis time ,dy kateshe,te lutem me fal se shkruajta pak shum por e ndjeva per obligim pasi ju bletar te shkelqyer me shkembimin e perkryer te informacjoneve qe beni na ndihmoni ne fillestareve qe te mesojm shum.duke shpresuar ne ndihmen tuaj,e duke ju uruar mbaresi na familjet tuaja,e ne bletoret tuaja un KASTRIOTI ju pershendes nga zemra,kalofshi sa me mir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty13.05.13 21:40

z,PASHUN te pershendes.lexova nje shkrim qe ju keni shkruar mbi ushqyerjen e bleteve,dhe si perfitus i dijes se te tjereve qe jam un e provova parmbrem ,pregatita,500 gr.uj,500 gr,sheqer dhe pasi zjeva ujin per rreth 20 min,hodha sheqerin,i shtova ,kesaj mase edhe te bardhat e dy vezeve ,dhe rreth 100 gr, qumesht kutie,pra i skremuar,dhe rreth ores 23,00 jua ndava dy koshereve,zgjojeve,qe kam un,sado qe perdora qetesi maksimale pata tre pickime [baraz me nje penicilin,hahah] kishin dal shum edhe ne tok,dhe sa ju hodha sherbetin pati nje dyndje te papar ne te,menjeher u mbulua e gjith dalja qe kan per sherbetin,mendoj qe i ka kenaqur.pasi pogacet,buket e bleteve qe vijn nga KOSOVA i kishin mbaruar para 4 ditesh,jam duke ju hedhur edhe kete mbremje qe po te shkruaj ty,nuk e di a esht mir?ndoshta nuk duan ne kte koh?sa per grabitjet ,qe ju i permendni ju un po i ruaj,por a ju ben mir?te pershendes perzemersisht dhe tja kalosh sa me mir. queen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty13.05.13 22:44

te nderuar,ju kerkoj ndjes,pasi nga nxitimi nuk permenda ju ne pershendetje,te pershendes ty VALON e te gjith ju miq ,pjestar te forumit.kalofshi sa me mir.nga un KASTRIOTI . Embarassed
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty18.05.13 22:49

Kastriot ,.. E rendesishme eshte qe rrotull te kete kullote te mjaftushme ... Pak rendesi ka ne taracen e shtepse apo ne bace... Une kam patur ne Tirane , ne ballkon ne katin e 3 ( zona e porcelanit).. dhe bletet me shkonin shume mire... ( per aq kohe sa ne rrethinat e Tiranes nuk kishte filluar ndertimi i shtepive) . Ne momentin qe kodrat rreth porcelanit u zune me shtepi ,,, mu dhesh ti ushqeja bletet se nuk arrinin te siguronin ushqimin e tyre.....

Lexova dhe shkrimin tjeter per shtimin e kateve te dyta... Ju kam zili.... se ketu ne hollande eshte akoma ftohte dhe te rralla jane kolonite me 2 kate... ( pershembull temperatura me e larte ishte 11 grade) ... Klime e poshter...

Urime dhe suksese ne bletrritje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorVENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty19.05.13 16:15

z,ARTAN,te pershendes perzemersisht,e ju pjestar te tjer te forumit,te them te drejten per ne anetaret e rinj te forumit na rri mendja vetem ne kompjuter ,[pra te forumi] si e si te kapim [ne ajer ,hahahahah,] te gjitha dijet per bletari,qe ju te nderuar i shpalosni ne menyr te perkryer,sa per shkrimin qe me kishe drejtuar ,te them te drejten pata ndjesin e te qetesuarit,te mbash blet ne ballkon vetem ti e ke ber,sma mer mendja te ket pasur tjeter,hahahaah,pasi kur shikojm ne forum bletoret e pjestareve te tjer ,ne qe i kemi ne taraca na iken truri dhe ti me pervojen tende me ,,,ngushellove pa mas,hahah,,,dhe shpres se mund qe edhe ne te kemi shance,un ,i nderuar ARTAN ,rreth 100 metra nga shtepia ime nje komshiu im ka rreth 8000 metra tok e mbjell jonxh e terfil,pastaj rreth 400 metra po nje tjeter ka rreth 5000 metra te mbjell, plus pem e lule,shtepit nuk jan shum ngjitur ,pastaj jo me shum se 800 metra nga un esht pylli,BABRRU,ku banoj edhe un,ZALLHER e deri lart ne DAJT,te sqarova ty pasi je nga POECELANI e besoj se i di keto vende.pastaj ne cna duhet te largohemi nga atdheu jon i dashur e te vijm ne ato vende te ftohta si HOLLANDA?me ate jetes aty,gati me e mira ne bot?jo zoteri ne jemi mir ketu,edhe katet e dyta i vendosim shpejt jo si ju,hahahahahahaahahahahah,ARTAN me fal sa per humor e kam ves,i nderuar ,po e mbyll se sdua te te arexhoj shum koh,edhe per kaq me fal por e ndjeva per obligim ,te pershendes e te uroj shum fat ne jet,ZOTI te paft me sy te mir,kalofsh sa me mir. sunny sunny ishalla djelli ndricon shum edhe ne HOLLAND, e uroj,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty
MesazhTitulli: Re: VENDODHJA E BLETEVE TE MIA    VENDODHJA E BLETEVE TE MIA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VENDODHJA E BLETEVE TE MIA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Organizime-
Kërce tek: