B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Forumi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Forumi Empty
MesazhTitulli: Forumi   Forumi Empty18.03.10 9:33

Kerkesa, propozime, kritika dhe gjithcka tjeter qe do te sjell deri ne rregullimin, permiresimin dhe kompletimin e forumit.


Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 29.01.11 18:57, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëForumi Empty
MesazhTitulli: Faleminderit.   Forumi Empty08.01.11 11:05

Ne radhe te pare do te doja te falenderoja krijuesin e ketij forumi ne gjuhen shqipe. Me ne fund do te kemi edhe nje forum per bletarine ne shqip.
Deri tani kemi pare, lexuar dhe kontribuar me idete dhe eksperiencat tona ne forumet e krijuara ne gjuhe te huaja (une kryesisht vizitoj dhe marr pjese ne 2 forume bletarie ne France dhe Angli).

Duke pare se ne shqiptaret jemi shperndare ne shume vende te huaja, mendoj se ky forum do te jete nje vend i perkryer diskutimi dhe krahasimi i menyrave te ndryshme qe bleterritesit shqiptare kane gjetur dhe perdorin ne vendet ku kane emigruar.

Ne radhe te pare uroj qe ky forum te jete nje vend ku bleteritesit e rinj (fillestaret) te mesojne me shume nga pervoja e atyre qe bletarine e kane nje profesjon te hershem dhe qe njohurite e te cileve jane me te vertete te vyera.

Se dyti, ky forum do te na japi mundesine te diskutojme per menyrat, metodat dhe materjalet e reja te bleterritjes qe perdoren ne bote dhe te japim nje gjykim mbi to si dhe mundesine se si mund ti adaptojme ne kosheret tona.

E treta , dhe me e rendesishmja eshte te ndihmojme njeri-tjetrin me ato qe kemi mundesi.

Dhe nje here faleminderit per kete inisiative dhe diskutime te mbara.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty08.01.11 15:15

Artan te falemnderit dhe mireseerdhe ne forum.

Edhe une jam anetare i shume forumeve te huaja dhe prandaj me lindi ideja dhe e pashe te nevojshme qe te marr iniciativen qe te hapi nje forum ku do te flitet shqip.

Shpresoj se ne te ardhmen do te rritet numri i anterave dhe te njejtit do te kyqen ne diskutime.

Te uroj cdo te mire ty dhe familjes tende. Shume te fala nga Tetova!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
bajgora3


Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty27.01.11 23:06

Ju pershendeti,

separi ju falemnderoj per kete forum ne gjuhen shqipe, Valon ke bere shume pune te madhe me kete forum, une shpresoj qe te kembejme experiencen tone per bletari.

Besoj qe me diskutime te shpeshta do te kontribojme dhe te ndihmojme per zhvillimin e bletarise.

Falemnderit dhe deshiroj pune te mbarre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
fati


Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty28.05.11 23:26

ky forum esht bash i qelluar per ti diskutuar nevojat rreth bletaris dhe mi ndihmu atyre qe kerkojn ndihm..?..

veq pergjigjet spo ti ktheshi kerkush ndihma mas 2-3 vjet von esht kush din mir esht mir me ndihmu me pergjigje sa me te kjart..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Armendi-05
Anëtarë i ri
Anëtarë i riForumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty19.07.11 12:42

Pershendetje Administratorit dhe antareve te ketij forumi.
Prej dje jam regjistruar ne kete forum dhe shpresoj se do te kalojm mire .Jam fillestar ne bletari dhe besoj se do te ju lodhe me pytje juve anetare qe jeni me pervoje te gjate ne kete lemi.
Pranoni pershendetjet me te perzemrta nga Armend Berisha -Ferizaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
fati


Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty19.07.11 22:53

hahahhaah o na nuk lodhmi na antart po ato qe jan kryesor spo kthejshin pergjigje kurrrrrrrrrrrr.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Armendi-05
Anëtarë i ri
Anëtarë i riForumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty20.07.11 13:46

fati shkruajti:
hahahhaah o na nuk lodhmi na antart po ato qe jan kryesor spo kthejshin pergjigje kurrrrrrrrrrrr.?
Shpresoj se do tna pergjigjen e sidomos Valon Mustafi si administrator dhe si njeri me pervoje me te madhe .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëForumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty20.07.11 14:26

Mire se erdhe Armend dhe te uroj sukses ne bletari.

@Fati.

Problemi eshte o Fati se ketu pjestaret e ketij forumi jane te lire te te pergjigjen , ose jo.
Kjo eshte ceshtje deshire, vullneti ose munges njohurish ( eksperjence) per ceshtjet e ngritura.

Pershembull, une te jam pergjigjur ne disa subjekte qe ti ke vene ketu ne kete forum, megjithese disa here nuk ta kam kuptuar shqipen qe shkruan. Very Happy

Por kur ti fillon dhe iu kerkon me "kembngulje" (administratorit apo te tjereve) pergjige per problemet e tua..... , kjo sikur nuk shkon.
Mua me te vertete me behet qefi qe ne kete forum ka nje bletar kaq aktiv sa je ti, por duhet gjithashtu te kuptosh qe jo te gjithe pjestaret e vizitojne kete forum cdo dite , si ty.

Pershembull une e vizitoj kete forum gati 1 here ne jave.

Une do te pergjigjem sa here te mundem dhe ti je i mirepritur te me shkruash sa here te duash, por duhet ta dish se asnje pjestar ketu nuk eshte i detyruar te te pergjigjet kur do ti.....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
fati


Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty20.07.11 15:25

HEHE Artan sa i perkete shqipes une shkruaj shum bukur edhe shum pastert por e flas kur e vëreje qe duhet ta flas bukur,kshtu qe edhe qe disa koh nuk kam hyre ne forum vetem nese kam pasur diqka per te postuar ose kur me ka ardhur ndonje sms ne email qe eshe pergjigjur ndonjeri ose ka kerkuar ndihm,flm per respekt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty25.08.11 17:01

Ju kerkoj falje te gjithe anetareve te forumit se pershkak te disa probleve teknike dhe private nuk kam mundur te marr pjese aktive ne forum.

Besoj se do te has ne mirekuptim.

PS. Shoh qe anetaret e forumit kan filluar me teper te aktivizohen, posacerisht fati Smile Wink

Besoj se ne te ardhmen do te jet gjithcka ne rregull

Ju falemnderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
fati


Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty25.08.11 21:16

valla valon jo aktiv po shum jam kan tashti nese me duhet diqka hy ose nese me vjen sms imbox add.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty26.08.11 1:34

Armendi-05 shkruajti:

sidomos Valon Mustafi si administrator dhe si njeri me pervoje me te madhe .

Pershendetje Armend.

Ne forum ka anetare me shume me teper (profesionist) pervoje se une . Une e llogaris veten ende fillestare Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
vullneti
Anëtarë i ri
Anëtarë i riForumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty08.09.11 19:33

pershendetje.
a mundet mem tregu se ku me gjet literatur per bletari, passi qe jam fillestar e kam deshir me msu ma teper per bletarin.
me respekt! Vullneti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty08.09.11 21:33

vullneti shkruajti:
pershendetje.
a mundet mem tregu se ku me gjet literatur per bletari, passi qe jam fillestar e kam deshir me msu ma teper per bletarin.
me respekt! Vullneti.

https://bletaria.albanianforum.net/f34-literatura
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty09.10.11 21:55

edhe un gafurr arifi ju pershendes te gjithve e sidomos administratorin qe mi ka kthy pergjegjjet dhe shpresoj qe edhe ne te ardhmen i pres pergjegjjet faleminderit te gjithve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Latif DAKA
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 10 koshere

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty15.01.12 16:16

Jam shum i lumtur qe mu mundsua qe un te jem pjesmarres i ketij forumi
Mendoj se duke pas parasysh pervojen e juaj ne ket lami un them se do te kam mundsi te zhvilloj ket zeje kaq te rendsishme .

Suksese te gjithve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty14.06.15 12:33

Përshëndetje kolegë(e). Disa kërkesa për ju.
1/ Para se të paraqisni ndonjë pyetje, shikoni dhe lexoni temat dhe debatet në forum sepse mund të gjeni përgjigjen që ju kërkoni në to. Në sezonet aktive të bletarisë, shkurt-tetor, bletarët në përgjithësi vrapojnë mbas bletoreve dhe nuk janë shumë në dispozicion të forumit, prandaj për situatat urgjente të bletarëve të rinj, mbase nuk ka reaksion të shpejtë, megjithatë postoni pyetjet dhe në qoftë se përgjigjet vijnë vonë, do t'iu ndihmojnë për situatat e ardhshme, dhe ju fituat eksperiencë pozitive apo negative sepse u ballafaquat me një rethanë të veçantë që kërkonte veprim urgjent.
2/ Valoni mund të kontaktojë bletarët me përvojë dhe aktif, për të bërë, në qoftë se është e mundur, një kalendar në fillim të vitit ku, çdo bletar me përvojë mer përsipër 1 javë çdo 2 muaj, të përgjigjet mbi pyetjet e bletarëve të rinj, dhe nevojave urgjente, sipas përvojës së tij.
3/ Gjithë pjestarët e forumit kur hyjnë në faqet e forumit, mos haroni të klikoni në publicitetet e faqes, sepse kjo gjeneron të ardhura për Administratorin dhe i jep mundësinë të mirmbaj dhe pasuroj faqen e forumit. Kliko në publicitet,hapet faqja dhe e mbyll ,mjafton. Faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R

Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty21.05.16 10:45

Deshta me ju lidh me nje tem shum interesant.zogjet e quajtur zarigoga po mi domtojn bletet e mia shum jom ra ne hall spo di qa ju boj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R

Forumi Empty
MesazhTitulli: Jam ra ne hall me kta grabiqar te rezikshem per blet   Forumi Empty21.05.16 10:50

Ndoshta edhe prej juve dikush ka has ne ta por dikush si vren por mua qe kater vite e kam ket problem gjithmon po vjen duke u rrit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Forumi Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi   Forumi Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Forumi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Forumi dhe rregullorja-
Kërce tek: