B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka


Zgjua (koshere) : LR,RV

Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod Empty
MesazhTitulli: Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod   Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod Empty07.07.13 20:08

Thuhet per kete bime se eshte invazive,megjithate per bletet duket se eshte nji thesar.Posa ka fillue lulezimi i saj,qe duket se zgjate mjaft(me shume se dy jave).Punesimi i bleteve ne kete lule eshte i jashtezakonshem,praktikisht e gjithe lulja mbulohet me blete.Ekstrahon polen dhe nektar.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/51/thj5.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/607/j2g.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/28/qh4i.jpg/

 Meqenese eshte viti i pare qe kam fillue ta kultivoi kete bime mjaltese shumevjeqare, e rruges eshte qe komentet me kuptimplote te i jap pas perfundimit te lulezimit te saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka


Zgjua (koshere) : LR,RV

Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod Empty
MesazhTitulli: Re: Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod   Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod Empty04.01.18 20:50

Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod 2_5211
Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod 2_5411
Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod 2_5610
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Solidago gigantea-Shkopi i arte-goldenrod
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bimët (flora) mjaltë dhe pjalmëdhënëse - kullotat e bletëve :: Kontinentale-
Kërce tek: