B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Pershendetje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Lorenc
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : koshere

Pershendetje Empty
MesazhTitulli: Pershendetje   Pershendetje Empty09.08.13 17:20

Pershendetje anetareve te forumit "Bletaria". Une kam disa muaj qe kam filluar te merrem me blete dhe nuk kam eksperience ne kete fushe. Une kam nje problem te cilin nuk po e kuptoj dhe nuk di ta shpjegoj.
Ne muajin shkurt sigurova dy koshere, te cilat i ndava ne fund te qershorit, pra nga dy koshere i bera kater cope. Gjithashtu bera edhe nje nukleus te ri, per te siguruar nje mbreteresh rezerve per cdo ngjarje te mundshme. Para nje jave konstatova se ne njeren nga kosheret e reja qe u krijua, mbreteresha e re nuk kishte filluar pjelljet. Per kete arsye bera nje kontroll ne koshere per te gjetur mbretereshen por ajo nuk ishte ne koshere.
Atehere mora mbretereshen e nukleusit dhe e futa tek kjo koshere, me ane te nje kutie shkrepse te cilen e kisha sperkatur me uthull.
Pas 5 ditesh bera nje kontroll ne koshere per te pare se a kishte filluar pjelljen mbreteresha qe une futa aty. Por cuditerisht nuk ishte asnje pjellje.
Cfare pergjigje ose keshille mund te me japi ndonje antar me eksperience?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pershendetje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: