B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT.

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
HaxhiLoka
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : 5

KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty
MesazhTitulli: KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT.   KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty07.07.14 11:18

Pershendejte , jam i shqetesuar pasi aty ku une kam vendosur bletet kullota eshte e bollshme sherbimet ja kam bere te gjitha sipas meje edhe pse jam amator ne bletari , por shoh qe mjalte ne zgjua ka pak, nuk besoj mo shum se 4-5 kg ne nje zgjuar ku ka arritur qe ate mjalte qe ka e ka mbyllur me dyll. Shqetesohem pse kaq pak mjalte , c ka mund te kete ndikuar ne kete prodhimtari kaq te paket mjalti ?


Faleminderit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ervin Gjezar
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : 15

KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty
MesazhTitulli: Re: KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT.   KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty08.07.16 18:30

Mirdita .. doja tju pyes kam nje blete dhe nuk e kuptoj cfare problemi kam sepse mi nxjer te gjitha pjellen dhe larvat e vdekura jasht koshit mund te me ndihmoni cfare prb mund te kete ajo blete ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gerti gerti
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : 2

KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty
MesazhTitulli: Re: KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT.   KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty29.05.17 20:17

bleta i pastron trupat e vdekur duke i zevendesuar mema me te reja! ciao
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty
MesazhTitulli: Re: KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT.   KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KERKOJ INFORMACION TE PERGJITHSHEM MBI PRODHIMTARINE E MJALTIT.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Matka dhe rendimenti
» Njoftim
» Vjelja e mjaltit
» Kristalizimi i mjaltit
» Llogaritja e kostos së mjaltit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bleta dhe produktet e saj :: Bleta mjaltëbërëse (Apis mellifica) :: Bletët-
Kërce tek: