B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Pershendetje te nderuar!

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
abeja
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : 2 koshere

Pershendetje te nderuar! Empty
MesazhTitulli: Pershendetje te nderuar!   Pershendetje te nderuar! Empty03.03.15 23:16

Te nderuar te pranishem une si bletar i ri ku per moementin i kam dy koshere me blete, ku sot gjate dites ja kam vendos nga nje pogaqe A1 per shkak se nuk kishte ushqim ne pjesen e siperme. Para dy jave e kam kontrolluar kosheret dhe kane pas ushqim dikun rreth 35%. Ju lutem me tregoni se a eshte me mire ti mbaj me pogaqe bletet deri sa te ndreqet koha dhe te kete lule ne natyre apo ti zavendesoj pogaqet me sherbet 1 liter uje me 1 kg sheqer apo cila eshte me e mire per kete kohe?

Me respekt:
Ismail Kuqi - Abeja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lipjani
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : LR

Pershendetje te nderuar! Empty
MesazhTitulli: Re: Pershendetje te nderuar!   Pershendetje te nderuar! Empty04.03.15 20:00

Pershendetje edhe per ty Ismail
Edhe une jam i ri ne bletari po po ta jap ni pergjigje per at qe kom lecu ne literatur edhe ktu ne forum ,nese ne ket kohe bletet nuk kan ushqim (mjalt) duhet te ndihmohet me pokaçe ,sherbeti ipet kur temperatura arrin gjat nates 10 grad.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pershendetje te nderuar!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pershendetje
» Dimërimi ne kosheret LR
» Pershendetje
» pershendetje
» Pershendetje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: