B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Ridefinimi i parkut të bletëve

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Kujtimi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : LR

Ridefinimi i parkut të bletëve Empty
MesazhTitulli: Ridefinimi i parkut të bletëve   Ridefinimi i parkut të bletëve Empty20.10.15 15:46

Më intereson të di se a mundem ti zhvendosi kolonit e bletëve në një vend të ri ,mbrenda parkut jo më shumë se 15-30 m largësi.Arsyeja e zhvendosjes është riorganizimi i parkut të bletëve dhe vendosja e tyre në vendin e mbrojtur nga erërat.
Cila kohë është më e përshtatshme për kët punë. Me respekt:Kujtimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetërZgjua (koshere) : LR

Ridefinimi i parkut të bletëve Empty
MesazhTitulli: Re: Ridefinimi i parkut të bletëve   Ridefinimi i parkut të bletëve Empty20.10.15 19:10

Po Kujtim mundesh vetem edhe pak koh duhet te pritni qe bletet te mos dalin ni koh dotethot mbi 10 dite perjashta dhe mbas asaj kohe mundesh te ja ndrrojsh vendin parkut se ato me nuk kthehen ne vendin e meparshum pershkak te kohes qe kan nejt mbrenda . Por edhe koha dimrit eshte e pershtatshme per ndrrimin e vendit mbrenda 30 apo 50 metrave ne park


te pershendes dhe suksese ne bletari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MELEQ MUÇI
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : KOSHERE

Ridefinimi i parkut të bletëve Empty
MesazhTitulli: Re: Ridefinimi i parkut të bletëve   Ridefinimi i parkut të bletëve Empty28.10.15 20:15

nese behet fjale per distanca te vogela ,munde ti zhvendosesh edhe cdo dite nga 0.5m deri sa ti shpjesh ne vendin qe deshiron kjo levizje duhet te kryhet ne mbremje kur bleta eshte kthyer ne koshere. pune te mbare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Ridefinimi i parkut të bletëve Empty
MesazhTitulli: Re: Ridefinimi i parkut të bletëve   Ridefinimi i parkut të bletëve Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ridefinimi i parkut të bletëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Helmimi i bletëve
» VENDODHJA E BLETEVE TE MIA
» Dimerimi dhe pergatitja e bleteve per dimerim
» Ushqyerja e bletëve me shërbet sheqeri
» UJORJA - Nevoja e bletëve për ujë!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Bletorja-
Kërce tek: