B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
bledi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : LR

Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty
MesazhTitulli: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty13.04.17 14:36

Pershendetje une ne daten 11.04.2017 pardie kapa nje roi me blete, Si fillim e shkunda ne nje koshere e cila kishte ne brendesi 2 korrniza me mjalt dhe pastaj e vendosa ne vendin qe doja ne bletore.
Tani kush mund te me tregoje hap pas hapi se si te vazhdoj me tej????????
Gjithashtu korrnizat e tjera ja kam vene te papunuara per shkak se s'kam te punuara.
Shpresoj te me jepni nje pergjigje sepse me nevoitet shume sepse jam bletar i ri Question
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty
MesazhTitulli: Re: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty14.04.17 20:51

Pershendetje Bledi,

rojet natyrale edhe pa ndonjë perkujdesje te vecante kane aftesi te zhvillohen shpejte...
Menyra se si e ke pergaditur kosheren është e sakte. Neqoftese deshiron një zhvillim te pershpejtuar, ushqej bletët me mjalte te tretur ne uje ose po me shërbet sheqeri ne raport 1:1 edhe ate çdo dite me nga 250-300mL ose çdo te dyten dite deri sa ti kene ndertuar kornizat plotesisht...

Suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
bledi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : LR

Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty
MesazhTitulli: Re: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty14.04.17 21:52

SHUM FALEMINDERIT. Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty
MesazhTitulli: Re: Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire   Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te veprojme me rojet qe te zhvillohen sa me mire
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Roitja e bletëve :: Roitja natyrale-
Kërce tek: