B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Foto varroa

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
bajgora3Foto varroa Empty
MesazhTitulli: Foto varroa   Foto varroa Empty14.02.11 12:37

Foto varroa Femalevarroamite

Foto varroa Varroaonpupa1

Ky eshte armiku i bletareve nr.1, shumohet ne vezet e bleteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
bajgora3Foto varroa Empty
MesazhTitulli: Re: Foto varroa   Foto varroa Empty14.02.11 13:49

Nji plotesim, armiku i bleteve separi e pastaj edhe armik i bletareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Foto varroa Empty
MesazhTitulli: Re: Foto varroa   Foto varroa Empty14.02.11 18:25

E frikshme Evil or Very Mad

E sakte Fatmir. Ky sebashku me Nosema cerana jane armiqte me te medhenj te bleteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Fatmir Latifi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : LR

Foto varroa Empty
MesazhTitulli: Re: Foto varroa   Foto varroa Empty18.01.13 22:20

valon pershendetje nga Fatmiri a bon mem tregu qka usht qikjo Nosema cerana se nuk po e kuptoj jam bletar fillestar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R me gjysem kate

Foto varroa Empty
MesazhTitulli: Re: Foto varroa   Foto varroa Empty18.01.13 23:08

pershendetje une keshtu i rendit armiqt e blets; bletari i pari e tjert vin pas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Foto varroa Empty
MesazhTitulli: Re: Foto varroa   Foto varroa Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Foto varroa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Sëmundjet dhe armiqtë e bletëve. Mbrojtja, shërimi; preparate, ilaçe... :: Sëmundjet e bletëve :: Varroatoza-
Kërce tek: