B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Kompania Mehmetaj (feedbee)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fatmir Mehmetaj
Anëtarë i ri
Anëtarë i riKompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty19.08.12 21:51

Peshendetje dhe mire se ju gjej  ne forumin BLETARIA.Une quhem Fatmir Mehmetaj.Prej vitesh merrem me bletari.Ish-ushtarak.Prodhimet e kompanise sime jane te zakonshmet: mjalt,qumesht blete,propolis ne disa forma perfshire dhe kapsulimin e tij.Gjithashtu disa nenprodukte te mjaltit jane si produkte te kompanise sone.Te tilla jane uthulla e mjaltit,rakia e mjaltit,disa pije me baze raki mjalti etj. Prej kater vitesh kompania ime ka marr eskluzivitetin e nje zevendesuesi poleni me origjine kanadeze.Produkti quhet FEEDBEE dhe eshte me baze bimore 100%.Tema qe dua te hap eshte:A e njihni kete produkt? Nese po a e keni perdorur ndonjehere?Nese e keni perdorur cilen menyre perdorimi keni aplikuar?Nese e keni aplikuar cili eshte opinioni juaj per kete produkt? Ne kete mesazh po le edhe adresat e mia ku mund te komunikojme pervecese ne kete forum.Adresat e tjera:SKYPE: fatmir.mehmeta; facebook: fatmir mehmetaj; faqja e internetit:www.jf-mehmetaj.com;e-mail:info@jf-mehmetaj.com;bletafarma@yahoo.it;msn:bletamehmetaj@live.com. cel:0692053895.Pres kontakte,pyetje,pergjigje,debate me seicilin prej anetareve te forumit per te mesuar me shume per punen dhe eksperiencen e gjitheseicilit.Faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.jf-mehmetaj.com
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
bajgora3


Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty26.08.12 21:15

Pershendetje z Mehmetaj,
me vjen mire qe e keni licensen e produktit FEEDBEE, une nuk e njoh kete produkt po mire u informova pas shkrimit tuaj dhe u befasova per te mire per efektin positiv tek bletet.Nese ke mundesi qe te tregosh diqka ne lidhje me FEEDBEE nga pervoja e juaj.
Falemnderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fatmir Mehmetaj
Anëtarë i ri
Anëtarë i riKompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty26.08.12 22:33

Shume faleminderit per kohen T'uaj! Feedbee,ashtu sic edhe me thoni se e keni lexuar,eshte nje produkt i cili eshte ndertuar ne baze te kerkesave ushqimore te bleteve.Ai eshte i ndertuar nga 255 bime,rrenje,gjethe etj,pra eshte produkt bimor.Per te mos u zgjatur ne vlerat e feedbee-se une vec do te thoja se qe prej vitit 2008 ky produkt eshte ne tregun shqiptar.Nga viti i kaluar e kemi pergatitur edhe ne forme kulaci me perindje te ndryshme sipas nevojave dhe kerkesave te bletareve.Kryesisht e kemi pergatitur me 10,20 dhe 35% feedbee.Perdorimi i tyre eshte ne prodhimin e qumeshtit,shtesat e bleteve,bletet e semura,per shtimin e popullates se bleteve etj.Lutem pres pyetje me specifike.Pershendetje!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.jf-mehmetaj.com
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëKompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty27.08.12 10:52

Miredita Fatmir.

Ketu ne Hollande , ku per shumicen e bletareve bletaria eshte nje pasjon dhe jo nje biznes , preferohet te mos perdoret ky produkt ne kolonite normale.

Arsyeja ... Meqe klima eshte shume e paqendrushme dhe zhvillimi i kolonise se bleteve varet shume nga gjendja actuale e nektarit, stimulimi i bleteve me kete produkt krijon nje prishje te balances Polen / nektar si dhe te raportit midis numrit te bleteve te reja, te sasise aktuale te nektarit , si dhe te parashikimit te perjudhes se ardhshme te mjaltes ( athere kur sasia e nektarit eshte ne maksimum).

Per ata bletare qe nuk e dine mire kalendarin e bletarise ( sezonin ) e nektarit dhe te polenit ne zonen ku ata jetojne eshte e keshillueshme te mos ta perdorin kete produkt. Stimulimi jo ne kohen e duhur i bleteve me kete produkt c'rregullon sjelljen e kolonise se bleteve e cila varet shume nga klima dhe sezoni i mjaltit dhe e polenit ne ate zone..

Ndersa ne kolonite e vogla dhe te semura mund te perdoret si stimulues perkrah medikamenteve te ndryshme.

Ky produkt mund te perdoret me shume sukses nga ata bletare me pervoje qe e dine shume mire "kalendarin e bleterritjes " ( kalendarin klimatik , llojet e luleve dhe kohen e lulezimit te tyre etj ) si dhe nga ata bletare qe prodhojne qumesht blete per te cilin ky produkt eshte nje stimulues shume i mire.

Une per vete nuk e predor per arsye se ne muajin gusht ketu ne hollande sasia e nektarit zvogelohet shume por sasia e polenit vazhdon te jete akoma e mire. Keshtu qe ne gusht bletet kane kohe te mjafushme te krijojne rezerven me polen per vitin e ardhshem.

Per mendimin tim eshte nje prdukt ndihmes por qe duhet te perdoret ne kohen e duhur dhe ne kolonite e duhura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fatmir Mehmetaj
Anëtarë i ri
Anëtarë i riKompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty28.08.12 21:53

Pershendetje Artan!Sic edhe e keni lexuar ne publikimet e kompanise,Feedbee eshte nje produkt qe zevendeson polenin natyral sa here ky i fundit mungon ne natyre,kur bletet per shkaqe nga me te ndryshme nuk e grumbullojne dot si dhe kur kolonia nuk plotesohet ne menyre sasiore dhe cilesore.(Si per cdo produkt ne e dim se edhe poleni ka cilesi te ndryshme).Une jam dakort me ty per faktin se bletari duhet ta njoh mire kalendarin e bletes.Gjithashtu ai duhet te njoh specifikat e zonave ku mbareshton bletet,kohen kur i duhet maksimumi i numrit te mizes,kur duhet ti mbyll per dimer etj.Per keto dhe shume aresye bletareve ju eshte ofruar ky produkt.Ata vec duhet ta perdorin me inteligjence.Fatmir Mehmetaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.jf-mehmetaj.com
rexhep ashiku
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 3 koshere moderne

Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty22.06.13 13:36

pershendetje fatmir; nuk e di a do te me njohesht ti apo me ke harruar po besoj se do kujtohesh.Ndersa po te merrte kete mesazh i ndjeri vllai jot jetnori me siguri sapo te lexonte emrin ne shoqate do thoshte ky ka qene komandanti  im ne shkollen bujqesore cakran.Me  shkruaj--rexhep ashiku--
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fatmir Mehmetaj
Anëtarë i ri
Anëtarë i riKompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty22.06.13 15:11

Pershendetje Rexhep,sigurisht qe me kujtohesh dhe mesa di ke qene i kimise apo jo?Si keni qene?Do te doja te vazhdoja me tej diskutimin me ty ne lem te bletarise dhe vecanarisht ne fushe te te ushqyerit te bleteve meqenese une jam duke punuar me nje ushqim te tille te quajtur FEEDBEE (ushqim kanadez).Gjithesesi pres te vazhdojme diskutimin.Te pershendes familjarisht!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.jf-mehmetaj.com
Sponsored content
Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty
MesazhTitulli: Re: Kompania Mehmetaj (feedbee)   Kompania Mehmetaj (feedbee) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kompania Mehmetaj (feedbee)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Të tjera lidhur me bletarinë-
Kërce tek: