B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!

B L E T A R I A


Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

B L E T A R I A Untitl10
Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Forumi

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Forumi dhe rregullorja

Njoftime në lidhje me forumin; kritika, sugjerime, propozime, kërkesa, etj. 
Lexo rregulloren!
1050Bletare
14.04.18 8:05
Stavri Llazari Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Të prezantohemi

Vendi për prezantimin dhe njohjen e anëtarëve.
51167Pershendetje te ...
09.11.19 20:56
Adi FIER Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
 

Bleta dhe produktet e saj

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Bleta mjaltëbërëse (Apis mellifica)

Familja e bletëve; biologjia, racat, cilësite dhe katakteristikat e bletëve mjaltëdhënëse, etj.
Bletët, Ama (mëmëza), Brumbujt.
21233KERKOJ INFORMACI...
29.05.17 20:17
gerti gerti Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Produktet e bletëve

Mjalti, Dylli, Pjalmi/Perga, Propolisi, Qumështi i bletëve, Helmi i bletëve.
1385informacione
01.06.17 22:08
gerti gerti Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
 

Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Bletërimi dhe zgjuat e bletëve

Tipet, modelet e zgjuave dhe metodat, metodologjia dhe teknologjia e bletërimit - mbarrështimit të bletëve
Langstroth-Root (LR), Dadant-Blatt (DB), Farrar (FA), Deutsche Normal Maß (DNM), Kosheret katrore 10-të kornizeshe, Tipet tjera
31291mund te me ndihm...
27.12.17 20:09
Pashun Memisha Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Roitja e bletëve

Roitja natyrale e bletëve; shtimi, metodat dhe mënyrat e shtimit të familjeve - kolonive të bletëve - roitja artificiale.
Roitja natyrale, Roitja artificiale
9166Si te veprojme m...
14.04.17 21:52
bledi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Ushqyerja e bletëve

Mënyrat dhe metodat e ushqyerjes së bletëve
6143Ushqyerja e blet...
20.03.17 23:22
poreci49 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Pajisjet e mjetet ndihmëse

Pajisjet, mjetet, materjalet...
971BLETET NE RITE D...
11.12.17 21:04
Pashun Memisha Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
 

Bimët (flora) mjaltë dhe pjalmëdhënëse - kullotat e bletëve

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Kontinentale

Bimët kontinentale mjaltë e pjalmëdhënëse dhe kullota e bletëve.
923Solidago gigante...
04.01.18 20:50
Hajriz Suka Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Bregdetare (pranëdetare)

Bimët bregdetare mjaltë e pjalmëdhënëse dhe kullota e bletëve.
314Bimet mjaltdhene...
12.10.16 12:33
Ndriçim Çepa Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
 

Sëmundjet dhe armiqtë e bletëve. Mbrojtja, shërimi; preparate, ilaçe...

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Sëmundjet e bletëve

Sëmundjet e bletëve adulte, dijagnoza dhe trajtimi
Varroatoza, Nosemoza, Paraliza e bletëve, Akaroza
15188Fillimi i trajti...
01.06.17 22:12
gerti gerti Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Sëmundjet e larvave:

Sëmundja e larvave - pjellës, dijagnoza dhe trajtimi.
Pesta amerikane, Pesta europjane, Askosferoza, Aspergiloza
345Askosferoza
29.04.15 8:11
gafurrarifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Armiqtë dhe dëmtuesit e bletëve

Armiqtë, dëmtuesit e bletëve, helmimet dhe mbrojtja nga ato.
861Shpendët
23.03.16 15:29
maksim duro konispol Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
 

Të ndryshme

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Bletorja

Si duhet të duket një bletore; modelet e bletoreve dhe vendi për prezantimin e bletoreve tona - kopshteve (parqeve) të bletëve.
Bletoret tona
863Ne çraport duhet...
27.12.17 20:17
Pashun Memisha Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Literatura:

Literaturë, filma, revista e libra të ndryshëm për bletarinë dhe bletët.
Libra, Filma, Revista
1281"Njohuri Për Ble...
23.07.16 17:00
danjel karriqi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Organizime

Mbledhje, panaire, manifestime, seminare, ekspozita dhe organizime të ngjajshme për bletët dhe bletarinë.
628Vizite ne panair...
30.01.18 9:20
Edmondi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Shoqatat bletare

Shoqatat e bletarëve.
15Njoftim
17.01.14 13:08
RAIF Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Bursa

Tregu, çmimet, subvensionet, kreditë...
843blerje koshere d...
14.07.17 22:36
Apimat Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Ekologjia, klima dhe moti

Ekologjia, klima, gjendja dhe parashikimi i motit.
15Pranvera e vitit...
27.07.13 17:36
poreci49 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Të tjera lidhur me bletarinë

Gjithçka që ka lidhje me bletët e bletarinë e që s'është e përfshirë në rubrikat tjera.
967ckemi si kaloni?...
29.05.17 10:53
gerti gerti Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
 

Tema jashtë bletëve e bletarisë

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Të tjera jashtë bletarisë

Gjithçka që s'ka lidhje me bletët dhe bletarinë.
412Urime viti i Ri ...
11.01.14 16:17
Baki Shiko mesazhin e fundit
B L E T A R I A Empty
Recently shared images
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 1841 artikuj
Forumi ka 1783 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Iliri
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 64 më 17.09.23 3:21

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Users having a birthday today : Arbeni (62), imer (51), platia (63)
Users with a birthday within the next 7 days: Adi (34), Ajete Isufi (62), Ajete Leci-Isufi (62), ali sulmina (63), ape_regina (52), ardi (48), avdullah (41), bekim081 (43), besar (54), besnik bekolli (37), bleri (49), cakalli (41), deni.kevi@facebook.com (34), Ervin Gjezar (31), erxhan_555 (36), Fatmir (40), Fatmir Latifi (40), Fatmir Mehmetaj (64), Gaqe Meci (58), gezim shehu (66), gjergji1111 (40), gramos (34), gzimi (39), jeha (67), koloneli (46), Lorenc (44), mirena (47), miri-bleta (36), muhamed selmonaj (44), Nazim Dauti (57), nijazim (48), Nxho (44), qamil (53), rudina (47), samet selami (56), shaban hetemi (57), shemsi (58), valmir (29), valonbajramaj (35), ylli hysa (49)
Legjenda : [ Administrator ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur