B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci

Shko poshtë 
+5
Baki
bajrams
Aleksshehu
Valon Mustafi
poreci49
9 posters
AutoriMesazh
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty19.12.12 22:07

Përshëndetje, Këtë behar në Shqipëri munda të gjej një kopie të origjinalit, që ishte botuar në vitet 80. Libër shum interesant sidomos për fillestarët. Personalisht u habita nga të dhënat dhe precizionet e autorit. Kisha disa libra frëngjisht dhe të viteve të fundit por libri i zotit DHUCI më ndihmoj shumë për njohuritë e një fillestari që jam.
Kam 2 propozime : Në qoftë se kriuesi i forumit na ve në dispozicion një vënd ku mund të vemë librin të skanuar, (përmblidhet në 45 faqe A4)
:dhe në qoftë se zoti Dhuci ose i biri na autorizon përhapjen e librit.
Atëhere do ta skanoj dhe do ta ve në dispozicion të forumit. Pres përgjigje nga krijuesi i forumit për mundësitë teknike dhe nga fundi i vitit, me urimet e vitit të ri do kërkoj autorizimin e familjes DHUCI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty08.01.13 21:58

Mirëmbrëma. Ju uroj një vit të mbarë,për ju Bletarë dhe për bletët gjithashtu.

Përsa i përket librit "Njohuri për Bletërritësin" të Kleanthi Dhuci, viti i botimit ekzakt është 1978, interesant. Prandaj në rubrikën mbi sëmundiet e bletëve nuk flet fare për varoan.
Panvarsisht nga vjetërsia është shumë interesant jo vetëm për informacionet dhe cilësinë e tyre por dhe për termet gjuhësore , dmth për mua që jam bletar në Francë, më mëson termet e bletëritësit në gjuhën Shqipe Very Happy .

Kam autorizimin për fotokopim ose difuzim në internet ,piesërisht ose plotësisht të librit.

Më dërgoni ide për mundësinë e publikimit në këtë forum.

Faleminderit E.P

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty08.01.13 23:05

poreci49 shkruajti:
Mirëmbrëma. Ju uroj një vit të mbarë,për ju Bletarë dhe për bletët gjithashtu.

Përsa i përket librit "Njohuri për Bletërritësin" të Kleanthi Dhuci, viti i botimit ekzakt është 1978, interesant. Prandaj në rubrikën mbi sëmundiet e bletëve nuk flet fare për varoan.
Panvarsisht nga vjetërsia është shumë interesant jo vetëm për informacionet dhe cilësinë e tyre por dhe për termet gjuhësore , dmth për mua që jam bletar në Francë, më mëson termet e bletëritësit në gjuhën Shqipe Very Happy .

Kam autorizimin për fotokopim ose difuzim në internet ,piesërisht ose plotësisht të librit.

Më dërgoni ide për mundësinë e publikimit në këtë forum.

Faleminderit E.P


Pershendetje poreci. Ne cfar formati e ke librin?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty09.01.13 21:34

Mirëmbrëma Valon . Në moment e kam të shtypur në faqe A4. Mund ta skanoj.Më thuaj ti se në çfarë formati duhet dhe unë do shikoj mundësinë për ta bërë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty09.01.13 22:07

Valon, bëra një provë me skanerin tim dhe del me format .RTF si dokument Word dhe një faqe mer 28 Ko. Libri ka 45 faqe A4. Atëhere 45 x 30 Ko =1350Ko = 1.318359375 Mo Pra nuk zë shumë vënd.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty09.01.13 22:17

poreci49 shkruajti:
Valon, bëra një provë me skanerin tim dhe del me format .RTF si dokument Word dhe një faqe mer 28 Ko. Libri ka 45 faqe A4. Atëhere 45 x 30 Ko =1350Ko = 1.318359375 Mo Pra nuk zë shumë vënd.

OK poreci, mund ta provosh.

Poshte hapsires per mesazh (pergjigje) do te paraqitet mundesia per atach file.

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Aleksshehu
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : Lr

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty12.01.13 12:30

a mund ta paraqesesh si dokument pdf ose ndonje menyre tjeter flm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty12.01.13 18:33

Aleksshehu shkruajti:
a mund ta paraqesesh si dokument pdf ose ndonje menyre tjeter flm

T'a presim Porecin, Aleks.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Aleksshehu
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : Lr

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty15.01.13 12:49

po Valon!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty20.01.13 21:33

Mirëmbrëma.
Në PDF do mundohem por tani për tani jam duke korigjuar gabimet ortografike mbas skanimit, më mungojnë shumë pika mbi ë-të etj. Sot arrita të korigjoj deri tek faqia12 nga 46. Punë e lodhshme por ja vlen të jetë në Shqip pa shumë gabime dhe me thekset e duhura. Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty10.03.13 20:57

Valon Mustafi shkruajti:
poreci49 shkruajti:
Valon, bëra një provë me skanerin tim dhe del me format .RTF si dokument Word dhe një faqe mer 28 Ko. Libri ka 45 faqe A4. Atëhere 45 x 30 Ko =1350Ko = 1.318359375 Mo Pra nuk zë shumë vënd.

OK poreci, mund ta provosh.

Poshte hapsires per mesazh (pergjigje) do te paraqitet mundesia per atach file.

Pershendetje.

Përshëndetje Valon.
Libri është gati në fishje PDF. Mundësia për atach file s'po del. Po provoj të ta dërgoj me mail dhe ta ve në forum. Doli pak më i rëndë 4.2Mo.
Kur kërkoj të ta dërgoj me mail nga forumi,skam asnjë mundësi dërgimi të documentit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty18.03.13 12:49

Viti i botimit është 1978. Disa praktika të përshkruara në libër që nga ajo ose disa produkte kanë evoluar. Gjithashtu varoa nuk ishte e perhapur ne ate kohe.

Libri eshte korigjuar nga Ergys Poreçi.
Attachments
"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci AttachmentNJOHURI PËR BLETËRRITËSIN KLEANTHI DHUCI.pdf
You don't have permission to download attachments.
(4.1 Mb) Downloaded 331 times


Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 19.03.13 23:18, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
poreci49
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : 20 Dadan10 Korniza + 12 Korniza (Buckfast-Primorsky)+ Anatoliene

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty19.03.13 21:21

Përshëndetje,

Valoni shkruan:
"Libri eshte perkthyer nga Ergys Poreçi."

Libri është botuar në 1978 në Republikën Popullore të Shqipërisë (RPS), dmth ishte në shqip, unë vetëm e skanova dhe korigjova gabimet mbas skanimit. Very Happy

Faleminderit Valon që e vure në forum, mund të ndihmojë Bletëritësit e rinj.
Megjithatë unë kam një mesazh poshtë Attachment: Që nuk kam lejë ta shkarkoj.
Shpresoj se piestarët e tjerë të forumit mund ta shkarkojnë pa problem.

Ergys Poreçi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty19.03.13 23:18

poreci49 shkruajti:
Përshëndetje,

Valoni shkruan:
"Libri eshte perkthyer nga Ergys Poreçi."

Libri është botuar në 1978 në Republikën Popullore të Shqipërisë (RPS), dmth ishte në shqip, unë vetëm e skanova dhe korigjova gabimet mbas skanimit. Very Happy

Faleminderit Valon që e vure në forum, mund të ndihmojë Bletëritësit e rinj.
Megjithatë unë kam një mesazh poshtë Attachment: Që nuk kam lejë ta shkarkoj.
Shpresoj se piestarët e tjerë të forumit mund ta shkarkojnë pa problem.

Ergys Poreçi

Very Happy Very Happy e permiresova gabimin Ergys.

Te une nuk paraqitet problem gjate shkarkimit. Neqoftese edhe ndokush tjeter ka problem le te shkruaj!

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Aleksshehu
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : Lr

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty20.03.13 16:01

po si ta shkarkojme se nuk jepet mundesia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bajrams
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : RL

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty21.03.13 0:39

Përsëndetje.

Sa unë po shoh, nuk ka qasje për shkarkimin e këti libri.
Ne me gëzim po presim me pa dhe me lexu këtë libër.

Ju faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty21.03.13 1:43

Tani besoj qe munden te gjithe anetaret ta shkarkojne librin. Smile

Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
bajrams
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : RL

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty21.03.13 14:01

Po Valon. Shumë leht dhe shumë shpejt.
Shumë faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : LR

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty24.03.13 15:29

pershendetje Vlaon
gjithashtu ju falenderoj shum per kontributin qe beni per bletaret edhe un e printova paska gjera shum të mira.
ju falemnderit edhe njëher
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty30.05.13 23:08

nje pershendetje per te gjith ju bletar nga un KASTRIOTI.per ne te rinjt ,permbajtja e ketij libri,esht nje ndihm shum e madhe,madje edhe ne kohen e duhur,falenderoj nga zemra ty z,VALON per kete faqe shum rigoroze,por ne kete rast edhe z,ERGYS PORECI qe beri te mundur skanimin e keti libri shum te vyer,dhe futjen ne forumin ton,NJE NDIHM SHUM E MADHE.JU FALEMINDERIT.ju pershendes te gjitheve ,e ju uroj sukses nga TIRANA. Wink sunny
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lendi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : LR

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty01.06.13 22:46

Pershendetje.

Po lexoj librin "BLETARIA BASHKEKOHORE" nga Profesor Fadil kukleci.
Ua rekomandoj.
Gjith te mirat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BeharHaziri
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : ?

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty27.08.13 11:06

pershendetje Lendi,
ku mundem me gjet kete librin e permendur nga ju.

une jam fillestar ne bletari.

gjitha te mirat,
behari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
abeja
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : 2 koshere

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty26.04.16 23:40

Valon Mustafi shkruajti:
poreci49 shkruajti:
Mirëmbrëma. Ju uroj një vit të mbarë,për ju Bletarë dhe për bletët gjithashtu.

Përsa i përket librit "Njohuri për Bletërritësin" të Kleanthi Dhuci, viti i botimit ekzakt është 1978, interesant. Prandaj në rubrikën mbi sëmundiet e bletëve nuk flet fare për varoan.
Panvarsisht nga vjetërsia është shumë interesant jo vetëm për informacionet dhe cilësinë e tyre por dhe për termet gjuhësore , dmth për mua që jam bletar në Francë, më mëson termet e bletëritësit në gjuhën Shqipe Very Happy .

Kam autorizimin për fotokopim ose difuzim në internet ,piesërisht ose plotësisht të librit.

Më dërgoni ide për mundësinë e publikimit në këtë forum.

Faleminderit E.P


 Pershendetje poreci. Ne cfar formati e ke librin?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
danjel karriqi
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : ne hapat fillestare

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty23.07.16 17:00

pershendetje ku mund te gjej liber të Kleanthi Dhuci ose liber tjeter qe flet mjaftueshem per bletet dhe semundjet qe kan dale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty
MesazhTitulli: Re: "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci   "Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Njohuri Për Bletërritësin" - Kleanthi Dhuci
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Literatura: :: Libra-
Kërce tek: