B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty
MesazhTitulli: Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)   Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty11.02.13 15:22

pershendetje nga Bakiu
deshta te ju pyes. shof se perdorin folije apo najllon permbi koshere te bleteve mua qka me intereson te di efikacitetin e tij dhe ne qfar periudhe kohore perdoret se shof si duket edhe gjat stines se veres. ju falemnderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty
MesazhTitulli: aaa   Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty19.03.13 10:44

pershendetje i nderuari Ziko deshta te pyes sa i perket plasmasit me saktesisht deshta te dij cila eshte periudha apo koha me e pershtatshme e vendosjes se plasmasit te bletet se i kam par edhe neper video te ndryshme kosheret me plasmas dhe shum me ka interesuar per efektin e tij. te falemnderit shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëFolje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty
MesazhTitulli: Re: Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)   Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty20.03.13 10:34

Miredita Baki.

Keto flete perdoren kryesisht ne kosheret prej "steropori" ( ose ne shqiperi i themi Buke-Peshku).. ku bletet kane tendence te ndertojne hoje dylli dhe ne tavan...

Ne rast te tille eshte e veshtire te pastrosh tavanet prej steropori nga dylli, prandaj vihet kjo flete plasmasi ( nayloni) nderjmet kornizave dhe tavanit...

Ka disa avantazhe dhe dizavantazhe.. Kur perdoret kryesisht ne dimer ndihmon bletarin te shohe nese kolonia e bleteve eshte gjalle apo jo pa e hapur fleten e plasmasit... por ka dizavantazhin per bletet sepse nuk lejon ajrimin e kosheres dhe krijon kondensim lageshtire...

Une per vete e perdor vetem ne tipin e koshereve qe permenda me siper... por nuk shoh ndonje avantazh te rendesishem ne perdorimin e tyre...

Ne kosheret prej druri nuk do ti perdorja....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : L R me gjysem kate

Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty
MesazhTitulli: Re: Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)   Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty20.03.13 22:49

pershendetje Baki po njekosisht edhe juve Artan sa i perket plasmasit vetem se jam pergjegjur mirpo do ta sqarojm sa mundemi duke i shtruar ne diskutim prevojat tona njikosisht edhe te tjerve. une plasmasin ne bletore kam fillu ta perdori diku qe nja 10 vit afersisht . disa vite para lufte kam pas marr rregullist revisten bletare te asaj kohe pcelar duke e shfletuar kam has ne artikullin per plasmas mirpo ne at koh per mua ishte tabu tem sepse kisha dyshime ne te per hir te lagshtis ajrimit etj diq e pa kapshme. mirpo me von pas disa viteve pata rast nji shok ma dhuroj nji cede nga gjermonia e dinte se une i du blet ajo ishte nga instituti i edinburgut ne te cilen u percillke pun vjetore me blet ku ata i perdornin gjat tan vitit plasmasin ne shoqrit e tyre mirpo per mua e keqja ishte se nuk e njiha gjuhen gjrmane dhe nuk arrija te kuptoj fjalet a punen noral se e njiha dhe ajo video me shtyri qe edhe une vendosa ne gjysmen e bletores ti perdori duke mos i ndar shoqrit e dopta apo te forta po mbas rradhe qe ishin, i dimrova shoqrit normal me dy kate nga 10 korniza i kisha at vit ne vezhgim ato shoqri per hir te lagshtis apo diq tjeter, te gjtha ato shqri qe ishin te forta ne pranver gjat kontrollit kishin dimruar shum mir pa asni element te lagshtis a sa me e dobet ishte shoqri mund te vrehet aty ktu ndnji shej e lagshtis ne koshere mirpo njet ishte edhe te shoqrit pa plasmas sa i prket lagshtis a sa i perket zhvillimit shoqrit e forta me plasmas ishin dukshem me te zhvilluara ne krahasim me te gjitha shoqrit tjera ne park. gjat perdorimit ne bletoren time gjat ketyre viteve kam ardhur ne perfundim qe perdorimi i plasmasit eshet shum frytdhenes te shoqrit e forta te te dobtat duhet te kemi kujdes me te shtuar duhet te perciellim se shoqria eshet ne gjendje kondenzimin e ujt ta shfrytzoj apo jo po e shfrytzoj i lem plasmasn po jo une ia hek. e perdori nga kontrolli i par pranveror ku i klasifikoj shoqrit vazhdimisht gjer ne prgaditjet dimrore diku ne shtator kam rezultate do ta perdori edhe me tej, i ngre temperaturen shoqris i jep uj kur eshte me e nevojshme ne pranver , smundja e majit nuk me eshte paraqitu gjat kesaj kohe asnjiher sepse kan pas uj te mjaftushem per te zberthyer polenin me nji fjal jam i knaqur. ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Baki
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë


Zgjua (koshere) : LR

Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty
MesazhTitulli: Re: Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)   Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty21.03.13 10:14

ju falemnderit per pergjigjet tuaja se ishi shum te kjart dhe jam shum i knaqur
edhe un te gjith bletareve si dhe antarve te forumit ju uroj nje vit shum te frytshem e te mbar ne bletari gjithashtu te keni spari shendet
tung tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty
MesazhTitulli: Re: Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)   Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Folje plasmasi (najloni) ne funksionin e tavanit (mbuluesit)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Bletërimi dhe zgjuat e bletëve-
Kërce tek: