B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R

JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty
MesazhTitulli: JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN   JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty24.05.13 9:33

UN dua te gjej nji kurth,ekam pa ne panairin e bletaris ne 2012 ne prishtin por nuk u shitke dhe ku muj me gjet,me ble jo njo por nja 10 copase marova tu mungue per ne pun i ngojsha blet ne akshom ,ato bertitshin ama per me lshue ,un nuk shkojsha ,ne pun por ajo nuk lshojke nji jav e hupsha punen mas ni jave lshojke per ni blet me hup punen ni jav,kerkush nuk te man ne pun ,por ikam do shefa te mir edhe shokt shum te mir nuk um bojshin problem por, un spo due me bo bajat gjith ju lutem mem tregue dikush ku mund ta gjej me ble kam nevoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrahim grainca
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : LR-

JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty
MesazhTitulli: Re: JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN   JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty06.11.13 23:12

fitimthaqisibovc shkruajti:
UN  dua te gjej  nji  kurth,ekam  pa ne panairin  e bletaris  ne  2012 ne prishtin  por nuk  u shitke  dhe ku muj  me gjet,me  ble  jo  njo  por  nja  10  copase  marova  tu  mungue  per  ne  pun  i ngojsha  blet   ne  akshom  ,ato  bertitshin  ama  per  me  lshue  ,un  nuk  shkojsha ,ne pun  por  ajo nuk  lshojke  nji  jav  e hupsha  punen  mas  ni  jave  lshojke  per  ni  blet  me   hup  punen  ni  jav,kerkush  nuk  te  man  ne pun  ,por  ikam  do  shefa  te  mir  edhe  shokt  shum  te   mir  nuk  um  bojshin  problem  por, un  spo  due  me  bo  bajat  gjith  ju lutem  mem  tregue  dikush  ku mund  ta  gjej me  ble  kam  nevoj
pershendetje i ndreruar keto a po mendon kurthe kur roit (leshon ) bleta per mos me ik keto mund ti gjesh ne dyqanewt ku hsesin brodukte bletarie por mund edhe ta punosh vet me rrejten e hanemanit (mbretresh penguese) e regullon ne form harku kurse ne dy anet mund tja prsh nga nje cope derrese ku mund te futen bletet ne hyrje gjat fluturimit kurse kur roit bleta ama smund te del prej saj dhe per pasoj mbetet ne hurje te zgjoit rreshemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R

JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty
MesazhTitulli: Re: JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN   JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty09.08.14 0:28

Por qashtu e kam maru njo por po du me I pas ma shum, se pak njo, por kogja zorr, me maru ma mir me I ble
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty
MesazhTitulli: Re: JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN   JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
JAM i interesuar per at kurthen e batlarit e cila e nxan AMEN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bleta dhe produktet e saj :: Bleta mjaltëbërëse (Apis mellifica) :: Ama (mëmëza)-
Kërce tek: