B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Etiketat per mjalte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Etiketat per mjalte Empty
MesazhTitulli: Etiketat per mjalte   Etiketat per mjalte Empty27.08.13 14:07

Doemos qe pas prodhimit-vjeljes se mjaltit,i njejti duhet te vendoset ne kavanoza("tegla") per ruajtje dhe distribuim te metutjeshem.Ambalazhi-kavanozat duhet te jene te shoqeruar me etiketa;ne te cilat do te shenoheshin shenimet me te domosdoshme lidhur me mjaltin dhe bletarin qe e vjel te njejtin.Sigurisht qe edhe per efekte sigurie kapaku i kavanozit do te duhej sigurue me nji shirit gjersie 20mm.
Ne hapsirat shqiptare:Shqiperi,Kosove,Maqedoni dhe Mal te Zi nuk kam hase ne ndonji prodhues te etketave per mjalte-perveq iniciativave te bletarve veq e veq per nevoja te rastit.Nga ketu edhe thirrja e ime qe bletaret te i ekspozojne E T I K E T A T personale per mjalte, e qe do te iu sherbenin te gjithve-edhe atyre qe ende nuk i kan perdor te njejtat deri me tani.

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Etiketat per mjalte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Të tjera lidhur me bletarinë-
Kërce tek: