B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Mjalti nga Fara e zeze

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jahir
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : Lankst Root

Mjalti nga Fara e zeze Empty
MesazhTitulli: Mjalti nga Fara e zeze   Mjalti nga Fara e zeze Empty10.10.13 15:44

Pershendetje miq te nderuar, po e hapi nje teme, shpresoj qe mos te jet keq.
Ju kisha lutur juve te gjithve qka dini per mjaltin e fares se zeze te diskutoni, se a mund te kultivohet kjo bime ne vendin tone, ku munt ti gjejme keto fara, si kultivohen, pastaj a mund te gjej produktin Mjaltin nga fara e zeze ku mund te gjendet dhe sa kushton, etj
Une kam ndegjuar se ky produkt eshte shume kurues.
Ju faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agron
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 40

Mjalti nga Fara e zeze Empty
MesazhTitulli: Re: Mjalti nga Fara e zeze   Mjalti nga Fara e zeze Empty13.06.15 17:08

Pershendetje un vjet kam mbjell nja gjys ari faren e zeze ajo rritet edhe ne teritorin tone kete far mund ta gjesh ne dyqane qe kan produkte Islame ke ne paketime te vogla por nuk e di a kerkon ujitje shum se ne at vendin qe e kam mbjell vjet e kam ujit e nuk mundem me dit a duhet me ujit apo jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diotima
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Diotima


Mjalti nga Fara e zeze Empty
MesazhTitulli: Re: Mjalti nga Fara e zeze   Mjalti nga Fara e zeze Empty07.08.16 13:51

Vec ne kohe shume te thate do ta ujitesh aren e mbjelle me Faren e Zeze. Por do nje kujdes te vecante per prashitjen. Do nje prashitje cdo 2-3 jave para stines se Veres dhe prape ne Vjeshte. Hapesira ndermjet bimeve duhet te jete 20 - 30cm. Pehazhi (pH) i tokes duhet te jete 6-7.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Mjalti nga Fara e zeze Empty
MesazhTitulli: Re: Mjalti nga Fara e zeze   Mjalti nga Fara e zeze Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mjalti nga Fara e zeze
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bleta dhe produktet e saj :: Produktet e bletëve :: Mjalti-
Kërce tek: