B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Bee Vital

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Dukagjini
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri
Bee Vital Empty
MesazhTitulli: Bee Vital   Bee Vital Empty05.02.11 22:13

Me preference te Valonit, une kam aplikuar produktin Beevital, eshte shume i sigurte dhe i shendetshem per blete, permban edhe acid oksalik, jam shume i kenaqur me kete preparat.
Per me shume info: http://www.beevital.com/


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Bee Vital Empty
MesazhTitulli: Re: Bee Vital   Bee Vital Empty06.02.11 8:11

Dukagjin pervec Bee Vital a ke perdorur edhe acid oksalik dhe a mund te besh dallim ne mes efikasitetit te Bee Vital dhe acidit oksalik?

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Dukagjini
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri
Bee Vital Empty
MesazhTitulli: Re: Bee Vital   Bee Vital Empty06.02.11 11:13

Jo Valon nuk e kam bere, i kam trajtuar vetem me Beevital, por e kam edhe nje njesi prej 05l te pa hapur, kush deshiron ti krahason efektet mund t'ia ofroj.
Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bajgora3
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
bajgora3Bee Vital Empty
MesazhTitulli: Re: Bee Vital   Bee Vital Empty07.02.11 12:22

Trajtimi me acid milingonash (formik ) 60%, trajtimi beht pas vjeljes se mjaltes , prej fillimit te gushtit, ne kohzgjatje prej dy javesh, trajtimi behet dy here, ky eshte trajtimi i pare i cili percillet me trajtmin me acid oxalik ne muajin dhjetor.
I kam edhe fotot po nuk pata sukses qe ti vendosi ketu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

Bee Vital Empty
MesazhTitulli: Re: Bee Vital   Bee Vital Empty07.02.11 21:30

Dukagjini shkruajti:
Jo Valon nuk e kam bere, i kam trajtuar vetem me Beevital, por e kam edhe nje njesi prej 05l te pa hapur, kush deshiron ti krahason efektet mund t'ia ofroj.
Pershendetje
Dukagjin nese ka afat me te gjate perdorimi une jam i gatshem ta marr.

bajgora3 shkruajti:

...I kam edhe fotot po nuk pata sukses qe ti vendosi ketu.

Fatmir ne kete teme e kam spjeguar menyren e vendosjes se fotografive ne forum. Nqs ke ndonje problem lirisht pyet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Sponsored content

Bee Vital Empty
MesazhTitulli: Re: Bee Vital   Bee Vital Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bee Vital
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Sëmundjet dhe armiqtë e bletëve. Mbrojtja, shërimi; preparate, ilaçe... :: Sëmundjet e bletëve :: Varroatoza-
Kërce tek: