B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 RV - Dimensionet dhe modifikimet

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty07.11.10 17:28

Dimensionet origjinale të RV-së

RV - Dimensionet dhe modifikimet Rodna_10 RV - Dimensionet dhe modifikimet Image010

KATI

RV - Dimensionet dhe modifikimet Kati_511

RV - Dimensionet dhe modifikimet Kati12 RV - Dimensionet dhe modifikimet Kati_211 RV - Dimensionet dhe modifikimet Kati_310 RV - Dimensionet dhe modifikimet Kati_410


Edituar për herë të fundit nga Hektor në 08.11.10 12:02, edituar 6 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty07.11.10 17:29

KORNIZA

RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz10 RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz13 RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz12
RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz14 RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz15 RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz17
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty07.11.10 17:34

ÇATIA (KAPAKU)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Kapaku10 RV - Dimensionet dhe modifikimet Kapaku12


Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 09.01.11 23:36, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty07.11.10 17:39

KORNIZA E AMËPENGUESES (DIAFRAGMËS)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Korniz18


Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 11.10.11 13:22, edituar 5 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty08.11.10 8:45

UShQIMORJA

RV - Dimensionet dhe modifikimet _10 RV - Dimensionet dhe modifikimet _11 RV - Dimensionet dhe modifikimet Ddndd_10 RV - Dimensionet dhe modifikimet Ddndd_11 RV - Dimensionet dhe modifikimet Ddndd_12 RV - Dimensionet dhe modifikimet Dnddd_10 RV - Dimensionet dhe modifikimet Dnddd_11 RV - Dimensionet dhe modifikimet Dndudn10 RV - Dimensionet dhe modifikimet Dndudn11 RV - Dimensionet dhe modifikimet _12


Edituar për herë të fundit nga Valon Mustafi në 29.01.11 15:37, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
nezir nitaj
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : LR

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty15.11.10 17:01

Dimensionet i paske dhan detaisht
Gjithqka e qarte . Te lumte - Valon
neziri nga deqani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty15.11.10 20:32

nezir nitaj shkruajti:
Dimensionet i paske dhan detaisht
Gjithqka e qarte . Te lumte - hektor
neziri nga deqani

Të falemnderit Nezir.

Keto koshere jane shum pak te perhapura te ne. Une sivjet kam bere 10 EV (Eko Valon) koshere dhe i kam mbushur me bletë...

Tung dhe cdo te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R me gjysem kate

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty11.10.12 16:31

te njeta me eko vojen Vojo bristina apo persh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi


Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty14.10.12 17:34

ziko zikoi shkruajti:
te njeta me eko vojen Vojo bristina apo persh


Keto jane Rodna Voja te Vojo Brstines. EV jane me te shkurtera (120mm). Kosheret e mia jane te ngjajshme, por ende me te shkurtera (100mm).

Cdo te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R me gjysem kate

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty14.10.12 23:07

i nderuar valon ti perkujtj masat e rodona voja:kati 414x414x200 mbrendia e katit 374x374x200, dyshemeja 414x414x80, ushqimorja 414x414x60,hapsira e brendshme e njet shirup ventilim 144x374x55,kulmi470x470x100, korniza 392x26x10,ansorja 190x36x08, fundrja 360x16-26x06 . ivetmi dallim te ansorja te ju 19 x35 x08 .1 milimeter ne pytje sigurisht te ju ka me teper propolis pa behen njet 36.ok ju pershendes po edhe emri harrova rodna-eko.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka


Zgjua (koshere) : LR,RV

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty31.05.13 21:50

Qe nga viti 2012,kam startue me dy shoqeri te vendosura ne kosheren RV.Kam pershtypjen se ne keto koshere disponueshmeria e ushqimit-mjaltes gjate dimrit eshte me e madhe.Gjithashtu mendoi se perparesi e kesaj koshere llogaritet edhe pesha kushtimisht me e vogel e kateve(kompleti perbehet prej 4 kateve 200mm).Nga kjo periudhe qe ne bletore kam keto koshere(RV) disi me behet se e njejta eshte shume e pershtatshme per terene ku kullosa eshte me e paket.Ne fakt seleksionimi i mjaltit duket me i lehte.... ;Ka bletar qe i japin atribute(e pelqejne jashte mase) qe duket se nuk i ka,perderisa ka edhe te atille qe nuk e pelqejne fare.
C'fare ofron kjo koshere,per te tjerat pritet te shihet.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty
MesazhTitulli: Re: RV - Dimensionet dhe modifikimet   RV - Dimensionet dhe modifikimet Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
RV - Dimensionet dhe modifikimet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LR - Dimensionet dhe modifikimet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Bletërimi dhe zgjuat e bletëve :: Kosheret katrore 10-të kornizeshe-
Kërce tek: