B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Piro Dhima
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri
Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni Empty
MesazhTitulli: Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni   Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni Empty22.05.12 0:10

Pershendetje, para pak kohesh ne nje nga kolonite e bleteve te mia vura re qe pjelljet e kishin stopuar dmth. nuk kishte pjellje, ne fillim mendova se bletet kishin humbur nenen por me pase vura re se nena gjendej aty, por dhe sjellja e bleteve ishte sikur e kishin humbur nenen. mendova se do te kene nderuar nenen dhe nena e re nuk do te ishte akoma fekonduar, por e lashe dhe disa dite dhe prape e njejta gje, pjellje nuk kishte, i vendosa korniza me pjellje dhe kur e pashe perseri kosheren kishin filluar pjelljet pashe edhe nenen, por duke kontrolluar vura re dhe nje nene tjeter, kjo e dyta me e madhe me e shkathet levizte shume dhe mendoj se ajo do te jete nena re qe ka filluar edhe pjelljet, por nuk jam i sigurt.
Sipas mendimit tuaj c`fare duhet te bej me dy nenat? A do ta eliminoje vete bleta nenen shterpe, apo ta bej une me ndoje metode?
faleminderit, dhe urime per forumin kaq te vlefshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ziko zikoi
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R me gjysem kate

Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni Empty
MesazhTitulli: Re: Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni   Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni Empty11.10.12 17:58

sigurisht kemi te bejm me ndrrimin e qet te ames me se miri eshte qe shoqrija vet ta selkcionoj amen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shfaqja e dy mbretereshave ne nje koloni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Karakteristikat fizike te Mbretereshave (matkave)
» Koloni bletesh qe nuk trajtohen kunder varroas ???

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bleta dhe produktet e saj :: Bleta mjaltëbërëse (Apis mellifica) :: Ama (mëmëza)-
Kërce tek: