B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Mbajtes i kornizave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Mbajtes i kornizave Empty
MesazhTitulli: Mbajtes i kornizave   Mbajtes i kornizave Empty10.03.13 18:26

Gjate telzimit te kornizave(qe per mua eshte puna me e lodheshme) hasja ne probleme sa me telin sa me korniza.Gjate c'fletimit neper internet hasa me nji foto-vizatim dhe ne baze te tij e punova kete mbajtes,i cili edhe kete pune te lodheshme e kethej ne dicka shume te pranueshme,mos te them zbavitese.
Ketu munde te telzohen(horizontalisht) kornizat DB,LR dhe RV(per RV me nji modifikim te vogel-shpohet horizontalisht nji vrime fi6mm ne gjatesin e kornize-bajtjes)

Mbajtes i kornizave 31012013516
Mbajtes i kornizave 31012013517
Mbajtes i kornizave 31012013518

Ne foto shihet nipi-gjenerata e re e bletarve...

Pershendetje

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMbajtes i kornizave Empty
MesazhTitulli: Re: Mbajtes i kornizave   Mbajtes i kornizave Empty10.05.13 12:17

pershendetje nga un KASTRIOTI,kisha nje pyetje,sidomos per ju bletar te KOSOVES,pasi kam deshir te blej disa koshere,[diku 10 koshere],mund te me thoni per sa euro behet fjal per nje koshere,me te mirat,te kompletuara me nga dy kate dhe te gjitha korrnizat [te 20 korrnizat] me te gjitha obsjonet qe kan,me falni qe nuk mund ti specifikoj me mir ,por kaq mund te them,te jen lloji me i mir,pasi i jam futur serjozisht mbajtjes se bleteve,te jen afatgjata.duke ju uruar shendet si juve edhe bletoreve tuaja ,ju pershendes perzemersisht me mirsjellje un KASTRIOTI.[shpresoj ne nje pergjigje te shpejt pasi jam gati ti mar sa me shpejt,i kam siguruar bletet diku me nga 5 ose 6 rrug miz te kompletuara]z,HAJRIZ edhe ty te pershendes ,sidomos per gjeneraten e re qe po stervit,qe mos te shuhat dija juaj per bletari,SUKSESE,te pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hajriz Suka
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Hajriz Suka

Zgjua (koshere) : LR,RV

Mbajtes i kornizave Empty
MesazhTitulli: Re: Mbajtes i kornizave   Mbajtes i kornizave Empty12.05.13 18:34

I nderuari Kastriot,

Ne Kosove praktikohet qe bletet shiten me korniza,te populluara me blete,pjelle dhe mjalte.Qmimi i nji kornize te tille mesatarisht shitet per 10 Euro.Nji pjese e madhe e bletarve shesin shoqeri fillestare(Nukleus) me 5 korniza blete dhe ame te re;ndersa shoqeria 10 kornizeshe me blete munde te gjendet edhe me 80 Euro(8 euro nji kornize).Ne te gjitha rastet kosheret llogariten posaqerisht(nukleusi komplet 20 euro,ndersa kati standard i kosheres LR,duke perfshi 1x dysheme;1x kati me 10 korniza;1x ene ushqyese;1x kapak i mbuluar me llamarine alumini: 30 euro.
Duhet llogarite qe per bletet te sigurohet Qertifikata shendetsore,si dhe problemet qe munde te dalin ne kufi,andaj iu preferoi qe bletet ti bleni sa me afer vendqendrimit te juaj.

Pershendetje te sinqerta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMbajtes i kornizave Empty
MesazhTitulli: Re: Mbajtes i kornizave   Mbajtes i kornizave Empty13.05.13 7:03

z.HAJRIZ,te pershendes.dhe te falenderoj per pergjigjen qe me dhat per kosheret,esht e vertet qe te kalosh neper dogana ka shum hangari qe per aq vler[lek] nuk ja vlen ,u nisa nga mendimi qe te bletoret tuaja keni disa tipe kosheresh qe ketu tek ne ,te pakten un,si kam par,e nga kjo,por rendesi nuk kan kosheret,forma ,apo tipi,por njohuria qe duhet te kesh,ndoshta me kalimin e kohes puna te meson vet,edhe njeher te faleminderit per kohen qe me kushtove mua,te pershendes nga zemra,mirupafshim.KLM. Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Mbajtes i kornizave Empty
MesazhTitulli: Re: Mbajtes i kornizave   Mbajtes i kornizave Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mbajtes i kornizave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Pajisjet e mjetet ndihmëse-
Kërce tek: