B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 bllokimi i ames

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
isa kelmendi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri
bllokimi i ames Empty
MesazhTitulli: bllokimi i ames   bllokimi i ames Empty10.04.13 19:46


i lus bletaret e vjeter dhe te cilet din per ta spjegue ne menyre te kuptushme se qka esht bllokada e AMES, si vije deri te bllokada,qka duhet te veprohet.pasojat e mos intervenimit me kohe.etj.etj.
Kete teme e kerkoj te zhvillohet pasi tani eshte koha kur vije deri te bllokada e AMES.
pershendetje Isa
Peje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R

bllokimi i ames Empty
MesazhTitulli: Re: bllokimi i ames   bllokimi i ames Empty28.12.13 19:48

bllokimi emes do te thot se ska ku te lshoj vez ma .mos intervenimi me koh ,vjen deri te bllokimi i memes .per mos me ardh bllokimi i memes do ti a vendos katin e dyt .dhe tash osht lshue instikti per roitje ,nuk ka mundesi pe pshtue pa roitje ,.edhe me nda osht e pa vleshme se prap roit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
bllokimi i ames
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qumështi i amës
» Shënimi i amës me ngjyrë
» Ndërrimi (zëvendësimi) dhe dhënia e amës
» Karrem (tërheqës) luzmash (rojesh)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bleta dhe produktet e saj :: Bleta mjaltëbërëse (Apis mellifica) :: Ama (mëmëza)-
Kërce tek: