B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 PREZANTIM

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorPREZANTIM Empty
MesazhTitulli: PREZANTIM   PREZANTIM Empty03.05.13 18:06

pershendetje nga KASTRIOTI nga TIRANA ..zoti VALON shum faleminderit qe me pranuat si anetar , te them te drejten kam ngelur shum i mahnitur nga diskutimet tuaja shum te vyera dhe nga shkembimi i dijes mbi bletet jam i nderuar qe edhe une do behem pjese e ketij diskutimi mbi bletet dhe do ju kerkoja shum falje pasi her pas here ndoshta do ju ngarkoj me pyetjet e mia po kjo do te jete vetem nga deshira e mir imja per tu bere dhe une sikurse dhe ju bletar.
Ju uroj mbaresi ne familjet tuaja dhe ne bletoret tuaja
Me respekt KASTRIOTI
flower
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bletari i Vjeter
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : LR

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty24.05.13 23:46

Pershendetje Valon ju falenderoj qe me pranuat ne forum.Une jam Bletari i vjeter ne mosh afer te 60tave por i kam vetem 18 vjet bletari.Ne ket forum shtjellohen tema shum te rendesishme per bletarin andaj jam shum i lumtur qe jam tani ne mesin e bletarve te ketij forumi,prandaj ne fillim te ketij prezantimi i pershendes te gjith anetaret e ketij forumi.Ketu ka bletar me pervoj te madhe dhe besoj se do te mesoj shumcka per bletet dhe bletarin,por edhe une deshiroj te behem pjes e diskutimit per bletet dhe bletarin. Ju Valon dhe gjithe bletareve ju deshiroj suses ne bletari .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arben Musliu
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 5

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty12.03.14 21:55

pershendetje juve Valon dhe te gjithe bletarve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty13.03.14 11:52

Pershendetje edhe ty Arben dhe mireseerdhe ne forum Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Horizonti Plus
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 10

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty13.03.14 16:46

Pershendetje te gjith bletarve te keti forumi u deshiroj suksese te metutjeshme une mendoj se ja keni qellu me kete forum Valon Mustafai kisha pas deshir te takohem me ju mendoj se do ishte e dobishme per te dy ne e sidomos me shum e dobishme per mua si nje fillestar sipas mundesive
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty15.03.14 20:15

Edhe ne te deshiroj suksese ne bletari dhe pun te mbar .
Te pershendes Gafurri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Amer
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 5

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty25.03.14 22:36

Pershendetje te gjithve

Jame Amer metushi nga tepelena ,jetoj ne tirane dhe bletet i kame ne zonene e gjirokastres.
jame fillestar me bletet por theme se me ndimen e Zotit ,sygjerimet, keshillat dhe eksperienceat tuaj theme se do ja
dal mbare.

Faleminderit te gjithve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Amer
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 5

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty25.03.14 22:55

Pershendetje serisht

nese me ndimon njeri se ku munde te gjeje koshere bosh, ushqim e tje per blete , ne tirane

ju lutem me jepni ndonje adrres apo nr kontakti, gjithashtu dhe sygjerimet se cila jane kosheret me te mira.

Faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albaniii
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 2 katesh

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty29.03.14 14:21

Pershendetje nga Alban Shala, ju faleminderit Valon qe me pranuat si antar i ri ne faqen tuaj te bletaris, kam lexuar rreth diskutimeve sygjerimeve dhe komenteve te te gjith antareve dhe me te vertet per mua jan informata shum tvyera, pasi qe jam nje bletar i ri, dhe me duhet te di shum rreth kujdesjes se bleteve. Kshtu qe me ndihmen e Zotit dhe te dijen e juajve qe do me ofroni pergjigje rreth pytjeve qe do ti parashtoj mendoj qe do ja dal mban per kujdesen e bleteve.  Very Happy 
Ju faleminderit ME respekt Alban Shala
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty02.04.14 8:56

Mireseerdhe ne forum, Alban.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
abeja
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : 2 koshere

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty13.04.14 22:09

Pershendetje nga (Ismail Kuqi) Abeja - Vushtrri, ju falenderoj per pranimin ne forumin Bletaria. Meqense jame shume i ri ne kete lami, ndersa me moshe jam mbi 60. Ju falenderoj gjithe stafin e forumit dhe kerkoj ndihmen tuaj qe te vazhdoj metutje. Me 11 04 2014 mora dy bleta, kame dashuri te madhe ne aspektin teorik per bleten shpresoj qe me ndihmen tuaj dhe te Zotit te jete edhe ne praktik. Besoj me kshillat e juaja do ta rrise numrin e koshereve, ndoshta nuk do te di per fillim t'ju parashtroj pytjet e duhura por besoj se do te me mirekuptoni.

Me respekt:
Ismail Kuqi
13.04.2014 Dalak-Vushtrri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty15.04.14 7:41

Mireseerdhe ne forum, Ismail.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
gafurrarifi
Anëtarë i vjetër
Anëtarë i vjetër


Zgjua (koshere) : LR

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty17.04.14 16:07

Mirse erdhe edhe une gafurri te deshiroj mirseardhe ne forum dhe te deshiroj sukses ne bletari .
I vetmi sukses per me e fillu kete lami edhte ti duashe bletet e te tjerat vin me pune dhe me keshilla
nga bletaret me pervoj.

Te deshiroj suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Malush Bytyqi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : LR ,52 cop, 1 top bar hive experimet

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty14.05.14 10:49

Pershendetje te nderuar administrator dhe anetare te tjer. Ju falemnderit shum per mundesine qe me dhate te jeme anetare i keti forumi. Po ashtu nje falenderim i posaqem shkon per te gjith ata anetar qe nuk pritojne te ndajne eksperiencat e tyre me te tjeret. Unë quhem Malush Bytyqi jam nga rrethi i Pejës me pune ne Prishtinë. Parkun e bletarise e kam ne vendlindje Pejë dhe aktualisht bletoj me 52 shoqeri bletesh me koshere LR. Ne si familje kemi nje tradite te gjate ne kultivimin e bleteve diku 80 vite ne matodat tradicionele, ndersa ne 20 vitet e fundit unë e kam trasheguar nga familja kete zanat dhe vazhdoj ta kultivoj me mtodat bashkëkohore. do te jem i ndruar tash e tutje qe te ndajem se bashku eksperiencat tona. Ju pershendes te gjithve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty14.05.14 18:38

Mireseerdhe ne forum Malush.

Cdo te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Sponsored content
PREZANTIM Empty
MesazhTitulli: Re: PREZANTIM   PREZANTIM Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PREZANTIM
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Forumi :: Të prezantohemi-
Kërce tek: