B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 GËShTENJA (Castanea sativa)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fati
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
fati


GËShTENJA (Castanea sativa) Empty
MesazhTitulli: GËShTENJA (Castanea sativa)   GËShTENJA (Castanea sativa) Empty12.06.11 1:22

Mjalti nga Geshtenja dhe pregaditja gjat kohes se Geshtenjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fatmir Latifi
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Zgjua (koshere) : LR

GËShTENJA (Castanea sativa) Empty
MesazhTitulli: Re: GËShTENJA (Castanea sativa)   GËShTENJA (Castanea sativa) Empty09.01.13 18:24

o pershendetje deshta me ju pyt prej ciles dat fillojn te tubojn mjalt geshtenje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Valon Mustafi
Administrator
Administrator
Valon Mustafi

Zgjua (koshere) : DNM (Deutsche Normal Maß)

GËShTENJA (Castanea sativa) Empty
MesazhTitulli: Re: GËShTENJA (Castanea sativa)   GËShTENJA (Castanea sativa) Empty09.01.13 22:10

Fatmir Latifi shkruajti:
o pershendetje deshta me ju pyt prej ciles dat fillojn te tubojn mjalt geshtenje

Fatmir, ajo diktohet prej kushteve klimatike dhe lartesise mbidetare, por si zakonisht geshtenja fillon te lulezoje ka fillimi i qershorit. Ditet e para te lulezimit (4 ditet e para) jep vetem pjalm (polen) nga lulet mashkullore e pastaj fillon mjaltimi i saj (nga lulet femerore).

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://bletaria.albanianforum.net
Sponsored content
GËShTENJA (Castanea sativa) Empty
MesazhTitulli: Re: GËShTENJA (Castanea sativa)   GËShTENJA (Castanea sativa) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
GËShTENJA (Castanea sativa)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bimët (flora) mjaltë dhe pjalmëdhënëse - kullotat e bletëve :: Kontinentale-
Kërce tek: