B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Literature per semundjet e bleteve

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Ilir H.
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri
Ilir H.


Zgjua (koshere) : 0

Literature per semundjet e bleteve Empty
MesazhTitulli: Literature per semundjet e bleteve   Literature per semundjet e bleteve Empty15.04.13 14:27

Nje dokument ne PDF per semundjet e bleteve:

http://www.bujqesia-gjilan.net/Portals/0/S%C3%ABmundjet%20e%20blet%C3%ABve%20mjalt%C3%ABdh%C3%ABn%C3%ABse.pdf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fitimthaqisibovc
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotëZgjua (koshere) : L R

Literature per semundjet e bleteve Empty
MesazhTitulli: semudjet e larva te bletet   Literature per semundjet e bleteve Empty26.07.14 22:01

Nje kshill prej juve firumit ne 2blet kam vrejt disa nga vezet nuk jan qel po I kqyri me rrmojs osht mbet larva ne ngjyr te mbyllt dhe po zgatet qfar hapa me nderrmarr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Literature per semundjet e bleteve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Të ushqyerit e bleteve
» Helmimi i bletëve
» VENDODHJA E BLETEVE TE MIA
» Dimerimi dhe pergatitja e bleteve per dimerim
» Ushqyerja e bletëve me shërbet sheqeri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Të ndryshme :: Literatura: :: Libra-
Kërce tek: