B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
M i r ë s e v i n i!


Forumi BLETARIA ka për qëllim informimin, edukimin dhe shkëmbimin e informatave e përvojave përmes anëtarëve të tij.

Për të marrë pjesë aktive, diskutuar dhe shfletuar forumin, duhet së pari të bëhet anëtarësimi me emër dhe mbiemër. Eshte e pëlqyeshme që çdo anetare i ri të bëjë prezantimin e tij në forum.

Ju faleminderit!
B L E T A R I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B L E T A R I A

Forumi i parë shqiptarë për bletë e bletari
 
ForumForum  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Pershendetje nga Abeja

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
abeja
Anëtarë i ri
Anëtarë i riZgjua (koshere) : 2 koshere

Pershendetje nga Abeja Empty
MesazhTitulli: Pershendetje nga Abeja   Pershendetje nga Abeja Empty17.08.14 17:21

Pershendetje pere gjithe anetaret e forumit.Jam amator ne kete lami ne kete vite ikame bler dy koshere bletesh,ne fund te muajit Maj ju kam vua edhe nga nji kat.Bletet shum i dua dhe ne ate timen kame bere nji kujdes te veqant pa pretes,kame pytur bletar te ndryshem dhe me kan dhen pergjegjie te ndryshme kshtu qe kam veprua ma shum ne baze te literatures se lexuar prej autorve shqipetar por edhe kroat.Bletet nuk i kam ushqye asenjiher se besoja qe jane te fuqishme ne baze te asaja qe une mendojsha me 20 prill i kam trajtua pere smundjen varao dhe nuk kame vrejet se vuajn.Tani me 16 08 2014 pere here te pare kammarre mjalet prej dy shoqerive 9kg.ku e kam terhekmjaltin vetem 25perqind.Pytja a mund te bej tani shtimin e tyre ne menyr artificale.ju pershendes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Artan
Anëtarë i plotë
Anëtarë i plotë
Pershendetje nga Abeja Empty
MesazhTitulli: Re: Pershendetje nga Abeja   Pershendetje nga Abeja Empty20.08.14 21:20

Ne radhe te pare ,, mire se erdhe ne kete forum...dhe te uroj te mesosh ato qe s'di dhe te na mesosh ne ato qe s'dime...

Ne radhe te dyte.... JOOOO.. ESHTE SHUME VONE TE SHTOSH BLETET TANI....

Gjeja kryesore per tu bere tani eshte trjatimi kunder varroas dhe plotesimi i rezervave per dimer.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pershendetje nga Abeja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pershendetje
» Pershendetje
» Pershendetje
» pershendetje :)
» Pershendetje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
B L E T A R I A :: Bletërimi, zgjuat (kosheret) dhe pajisjet :: Roitja e bletëve-
Kërce tek: